انقراض جمعی ششم؟ چرا سلامت جهانی اهمیت دارد؟

برای دهه‌های بسیار، دانشمندان هشدار داده‌اند که فعالیت انسانی، زندگی بر روی سیاره‌ی ما را به آن سوی نقطه‌ی غیرقابل بازگشت می‌راند. در تاریخ کره‌ی زمین پنج واقعه‌ی انقراض جمعی وجود دارد، جدیدترین آن انقراض جمعی کرتاسه-ترشیری که تقریبا ۶۵ میلیون سال پیش رخ داد و این‌گونه تصور شد که بر اثر برخورد عظیم یک شهاب سنگ بر روی زمین اتفاق افتاده باشد. در قرن بیست و یکم، ما با انقراض جمعی ششم مواجه هستیم.
دنباله‌ی نوشته

تاثیر گاز معده‌ی گاوها در گرمایش جهانی

ما میزان تاثیر گاز معده‌ی گاوها در گرمایش جهانی را شدیداً دست کم گرفته‌ایم. یک مطالعه‌ی جدید با حمایت مالی ناسا نشان می‌دهد که انتشار جهانی گاز متانِ تولید شده توسط حیوانات دامی یازده درصد بالاتر از پیش‌بینی‌های انجام شده در دهه‌ی گذشته است.
دنباله‌ی نوشته

دامداری و آسیب‌های محیط زیستی

حیوانات پرورشی و خوراک آن‌ها نیازمند مناطق وسیعی از سطح زمین است. در نتیجه‌ی این، برای راضی نگه داشتن مصرف کنندگان خواستار محصولات حیوانی، مناطق بیشتری از سطح زمین تخریب می‌شوند. تخریب جنگل‌ها با میزان هشدار دهنده‌ای رخ می‌دهد.
دنباله‌ی نوشته

نقش زنبور عسل در محیط زیست

زنبورهای عسل به زنبورداران کمک می‌کنند، اما به محیط زیست کمک نمی‌کنند. آیا عسل به محیط زیست کمک می‌کند؟ زنبورهای عسل شگفت‌انگیز و تحسین برانگیزند و هنگامی که مردم روی گل‌های وحشی آفت‌کش اسپری می‌کنند یا آن‌ها را می‌چینند، رنج می‌کشند.
دنباله‌ی نوشته

پرورش زنبور عسل و انقراض گونه‌ها

محققان می‌گویند زنبورهای تجاری زنبورهای وحشی را تهدید می‌کنند. دانشمندان می‌گویند: تجارت زنبور برای تولید عسل و یا گرده‌افشانی محصولات کشاورزی می‌تواند تاثیر مخربی بر زنبورهای وحشی و دیگر حشرات داشته باشد.
دنباله‌ی نوشته

تغذیه‌ی ۱۰ میلیارد نفر تا سال ۲۰۵۰

تغذیه‌ی ۱۰ میلیارد نفر تا سال ۲۰۵۰ با وجود محدودیت‌های سیاره‌ی زمین احتمالاً قابل دستیابی است. پژوهش جدیدی به این نتیجه دست یافته که تغییر جهانی به سمت رژیم غذایی سالم و گیاهی‌، به نصف رساندن ضایعات غذایی و بهبود روش‌ها و فن‌آوری‌های کشاورزی، برای تغذیه‌ی پایدار ۱۰ میلیارد نفر تا سال ۲۰۵۰ لازم است.
دنباله‌ی نوشته

ضرورت کاهش مصرف گوشت

بر اساس جامع‌ترین تحلیل انجام شده تا به امروز درباره‌ی تاثیر سیستم غذایی بر محیط زیست، کاهش شدید در مصرف گوشت برای جلوگیری از تغییرات اقلیمی پرخطر ضروری است. در کشورهای غربی، مصرف گوشت گاو باید ۹۰ درصد کاهش یابد و با مصرف پنج برابر بیشتر حبوبات و لوبیاها جایگزین شود.
دنباله‌ی نوشته

نابودی زمین به‌دست انسان و انقراض تمامی گونه‌ها

طی سال‌هایی که در پارک ملی گامبه در تانزانیا شامپانزه‌ها را مطالعه می‌کردم جادوی جنگل را تجربه کردم. آموختم که چگونه همه‌ی زندگی‌ها به یکدیگر متصلند، این‌که چگونه هر گونه‌ای، صرف نظر از اینکه چقدر ناچیز به نظر برسد، نقشی را در تنوعِ غنیِ زندگی ایفا می‌کند - تنوعی که امروز با عنوان تنوع زیستی شناخته می‌شود.
دنباله‌ی نوشته

۹ موردی که باید درباره‌ی تغذیه و تغییرات آب و هوایی (اقلیمی) بدانید

آیا می‌دانستید محصولات دامی در مقایسه با همه‌ی امور حمل و نقل تاثیر بیشتری در تغییرات اقلیمی دارد؟ می‌توان گفت که مهم‌ترین اقدامی که هر یک از ما می‌تواند برای کاهش تغییرات اقلیمی انجام دهد، این است که آنچه در داخل بشقاب‌مان قرار دارد را تغییر دهیم.
دنباله‌ی نوشته