​​وب‌سایت شخصی فرتورچین

Forturchin Personal Website

لوگو فرتورچین

تفاوت بین تمپه و توفو چیست؟

تمپه و توفو از جمله منابع پروتئینی گیاهی پرمصرف در جهان، به‌خصوص در جنوب شرق آسیا محسوب می‌شوند. برای مصرف این منابع نیازی نیست که گیاه‌خوار باشید. در هر شرایطی که هستید و از هر رژیم غذایی که پیروی می‌کنید می‌توانید از خواص این منابع گیاهی به جای پروتئین حیوانی استفاده کنید.
دنباله‌ی نوشته

کلسیم در گیاه‌خواری

منابع گیاهی کلسیم در یک رژیم متعادل به‌سادگی در دسترس می‌باشند. با این حال برای وگان‌ها بسیار حیاتی است که مطمئن شوند از انواع منابع کلسیم به‌صورت منظم استفاده می‌کنند تا دچار کمبود کلسیم نشوند.
دنباله‌ی نوشته

ویتامین ب۱۲ در گیاه‌خواری

هیچ تردیدی در این مورد وجود ندارد: ویتامین ب۱۲ مهمترین مسئله در تغذیه‌ی وگان است. نه این‌که تامین مقدار کافی آن دشوار باشد، در واقع بسیار آسان است. اما این حیطه‌ای‌ست که در آن وگان‌ها کاملا نیاز به مکمل دارند و عواقب ناشی از عدم انجام آن می‌تواند بسیار جدی باشد.
دنباله‌ی نوشته

تامین پروتئین در گیاه‌خواری

اگرچه پروتئین اغلب به عنوان سطح وسیعی از نگرانی‌ها برای گیاه‌خواران منظور شده، اما در رژیم غذایی وگان، به سادگی دست‌یافتنی است، خصوصا اگر انواع خوراکی‌های گیاهی به‌صورت منظم مصرف شوند. ترکیب کردن انواع مختلف منابع پروتئین گیاهی برای حفظ فواید و بقای رژیم شما دارای اهمیت می‌باشد.
دنباله‌ی نوشته

تامین امگا۳ در گیاه‌خواری

رژیم غذایی وگان، به لحاظ کیفیتِ تغذیه و محافظت در برابر چند بیماری که مربوط به سبک زندگی می‌باشند، از جمله بیماری‌های قلبی، دیابت نوع ۲، و چند نوع سرطان، به خوبی شناخته می‌شود، عدم وجود چربی‌های حیوانی و کلسترول، اغلب جزئی از این مزایا می‌باشند.
دنباله‌ی نوشته

تامین زینک در گیاه‌خواری

زینک در خوراکی‌های گیاهی به مقادیر بالایی یافت نمی‌شود، با این حال مصرف زینک وگان‌ها در تمام رده‌های سنی به مانند غیر وگان‌ها و حتی بیشتر از آن‌هاست. زینک برای تقسیم سلولی بسیار ضروری است و نقش کلیدی را در دوران بارداری و از زمان نوزادی تا نوجوانی ایفا می‌کند.
دنباله‌ی نوشته

راهنمای تغذیه‌ی ورزشکاران گیاه‌خوار

برای عملکرد مطلوب، رژیم غذایی ورزشکاران عمدتا باید شامل خوراکی‌های سالم و غیرفرآوری شده، غنی از کربوهیدرات، متوسط تا کم چرب، و حاوی مقادیر کافی پروتئین، ویتامین‌ها، املاح معدنی و مایعات باشد. یک رژیم غذایی گیاه‌خواری به‌سادگی این نیازها را تامین می‌کند و سلامتی مضاعف و کارایی مطلوبی را ارائه می‌دهد.
دنباله‌ی نوشته

گوشت و خطر ابتلا به سرطان

ماریا استرن دارای phd، یکی از نویسنده‌های سازمان بهداشت جهانی اطلاع می‌دهد که گوشت‌های فرآوری شده برای انسان‌ها سرطان‌زا هستند. او می‌گوید رابطه‌ی عمیقی بین گوشت و خطر ابتلا به سرطان وجود دارد و پزشکان باید به بیماران پیشنهاد بدهند از گوشت و گوشت فرآوری شده دوری کنند.
دنباله‌ی نوشته

چرا پزشکان مخالف گیاه‌خواری هستند؟

چرا پزشکان به بیماران خود نمی‌گویند گیاه‌خوار شوند؟ چه می‌شد اگر کپسولی وجود داشت که می‌توانست… از بیماری‌های قلبی، فشار خون، کلسترول بالا و دیابت نوع دو جلوگیری کند و تاثیراتش را معکوس کند؟ از شصت درصد از سرطان‌ها، سنگ کلیه، پوکی استخوان و نقرس جلوگیری می‌کرد؟
دنباله‌ی نوشته