​​وب‌سایت شخصی فرتورچین

Forturchin Personal Website

لوگو فرتورچین

به گونه‌پرستی پایان دهید!

به گونه‌پرستی پایان دهید و صلح را برای همه‌ی حیوانات بخواهید! این مقاله تعصب انسان‌ها درباره‌ی برخی حیوانات را تحت عنوان گونه‌پرستی معرفی می‌کند، تعصبی که با نژادپرستی و تبعیض جنسیتی مشابهت دارد.
دنباله‌ی نوشته

گوشت‌خواری جانوران گوشت‌خوار

گوشت‌خواری حیوانات با ما فرق دارد. درندگان مثل انسان‌ها نیستند که گوسفندی را در استرالیا سر ببرند، منجمد کنند و بعد از چند سال در ایران مصرف کنند. آن‌ها هنوز شکار تشنج‌های عصبی خود را تمام نکرده، نصف بدن او را بلعیده‌اند.
دنباله‌ی نوشته

حقایق آزمایش روی حیوانات

در حال حاضر میلیون‌ها موش، خرگوش، موش صحرایی، میمون، گربه، سگ و دیگر حیوانات در سرتاسر کشور در داخل قفس‌های آزمایشگاهی محبوس و زندانی هستند. آن‌ها غوطه‌ور در درد و ناامیدی زجر می‌کشند و در تنهایی خود با آرزوی آزادی می‌سوزند. در عوض تنها کاری که قادر به انجام آن می‌باشند این است که بنشینند و با ترس منتظر آزمایش وحشتناک و دردآور بعدی باشند.
دنباله‌ی نوشته

شش اصل برای پایان دادن به بردگی حیوانات

طرفداران الغای بردگی معتقد هستند که تمامی موجودات اعم از انسان و غیر انسان، یک حق پایه دارند مبنی بر این‌که نباید با آن‌ها مثل اموال و دارایی دیگران برخورد شود. حیوانات در قالب اموال طبقه‌بندی می‌شوند و منحصرا به عنوان منابعی برای انسان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند.
دنباله‌ی نوشته

نامه‌ی پروفسور تام ریگان به پاپ فرانسیس در خصوص حقوق حیوانات

پاپ فرانسیس عزیز همان‌طور که شما وارد سومین سال پاپ بودن خود می‌شوید، همه‌ی مسیحیان به‌خاطر ایجاد عدالت، صلح و مهربانی در کلیسا و جهان برای سلامتی شما دعا می‌کنند. زمانی که کسی به تعهد شما نسبت به عدالت در حق تمام مخلوقات خداوند سهیم می‌شود من از انتخاب نام شما، فرانسیس خوشحال می‌شوم.
دنباله‌ی نوشته

حقوق حیوانات و رویکرد پایان بهره‌کشی

اکنون احتمالا این سؤال برای‌تان پیش آمده که برای پایان دادن به بهره‌کشی از حیوانات چه کاری از دست شما برمی‌آید. یک کار هست که می‌توانید انجام دهید: وگان شوید. یعنی دیگر ازمحصولات حیوانی استفاده نکنید ــ چه برای تغذیه و چه برای هر قصد دیگری.
دنباله‌ی نوشته

گونه‌گرایی ایدئولوژی غیرمنصفانه در جامعه‌ی ما

در قیاس با تبعیض نژادی و جنسی، تبعیض گونه‌ها منتسب می‌شود به ایدئولوژی‌ای که زندگی و مصلحت حیوانات را ناچیز می‌شمارد و فقط به این دلیل که آن‌ها گونه‌های متفاوتی هستند. گونه‌پرستی یا تبعیض گونه‌ها غیرقابل پذیرش است به این دلیل که انسان‌ها تنها کسانی نیستند که درد را احساس می‌کنند و بنابراین ما باید به زندگی و مصلحت دیگر موجودات که قوه‌ی احساس دارند و زمین را با ما شریک هستند احترام بگذاریم.
دنباله‌ی نوشته

ارتباط بین فمینیسم و وگانیسم

فمینیسم و وگانیسم عمیقا در هم ریشه دارند. کار صنعت لبنیات این است که مادر را از نوزاد تازه به دنیا آمده‌اش جدا می‌کند که این قلب را به درد می‌آورد، حتی برای زنی که هنوز تصمیم به مادر شدن نگرفته است. اگر به طبیعت اجازه داده شود که مسیر خودش را طی کند، گاوها چندین ماه و حتی تا یک سال به گوساله‌های‌شان شیر می‌دهند.
دنباله‌ی نوشته

لبنیات و فمینیسم

چرا شیر یک مسئله‌ی فمینیستی است؟ پشت درهای بسته‌ی مزارع پر تنش مدرن چه می‌گذرد و چرا این موضوع باید یک موضوع فمینیستی محسوب شود؟ فمینیزم شامل طیفی از ایده‌ها است که همگی یک هدف مشترک دارند. حمایت از حقوق و برابری زنان.
دنباله‌ی نوشته

روش‌های اخلاقی دور کردن حشرات از محل زندگی

حشرات هم مانند دیگر جانداران هنگامی که مسموم می‌شوند یا به دام می‌افتند، زجر می‌کشند. بنابراین، اگر حشرات خانه‌ی شما را به عنوان خانه‌ی خودشان انتخاب کردند، هیچ نیازی نیست که از حشره‌کش‌ها و تله‌های سمی و بی‌رحمانه استفاده کنید.
دنباله‌ی نوشته