دلایل گیاه‌خوار بودن انسان

دلایل زیر ثابت می‌کند انسان به‌طور حتم جزو گیاه‌خواران می‌باشد و اشتباهاً از روی حرص، شاید هم به‌خاطر اجبار در دورانی که یخ سطح کره‌ی زمین را پوشانده بود به این تغذیه‌ی غلط روی کرد و تا زمانی که دست از این عادت مضرش بر ندارد، روی سلامت و آرامش را نخواهد دید.
دنباله‌ی نوشته

وگان یعنی

وگان یعنی غذاهای گیاهی مانند حبوبات، سبزیجات، میوه‌جات، غلات، مغزها و روغن‌های گیاهی را می‌خورم ولی با خوردن تکه‌های اجساد، از کشتار حیوانات پشتیبانی نمی‌کنم. وگان یعنی فسنجان من با بادمجان است، قرمه‌سبزی من با سویا یا قارچ و روزهای تعطیل آفتابی به جای جنازه‌های حیوانات، سبزیجات و سویا کباب می‌کنم.
دنباله‌ی نوشته

شروع گیاه‌خواری

یک رژیم غذایی وگن شامل غلات، ‌سبزیجات،‌ میوه‌ها، ‌حبوبات (لوبیا خشک، ‌نخود و عدس) آجیل و دانه‌ها می‌باشد. این رژیم عاری از هر گونه گوشت، ماهی، مرغ، لبنیات ، تخم‌مرغ و محصولات حاوی این مواد غذایی است.
دنباله‌ی نوشته

وگن یا وگنیسم چیست و چه مفهومی دارند؟

وگنیسم در انگلیسی به ویگنیسم تلفظ می‌شود. قدمت واژه‌ی وگن (Vegan) به سال ۱۹۴۴ برمی‌گردد اما شواهد نشان می‌دهد که مردم در طول تاریخ، از مصرف محصولات حیوانی اجتناب می‌کردند و این عمل، بیش‌تر از ۲۰۰۰ سال پیش تخمین زده شده است.
دنباله‌ی نوشته

چرا وگن شویم؟

پرهیز از بهره‌برداری از حیوانات تنها دلیل وگن شدن نیست. اما برای خیلی‌ها این موضوع مهم‌ترین فاکتور یا دلیل برای وگن شدن و وگن ماندن‌شان می‌باشد. در حالی‌که عده‌ای بر این باور هستند که حیوانات با شعور حق آزادی و زندگی را دارند.
دنباله‌ی نوشته

دلیل وگن شدنِ من و چراییِ این‌که شما هم باید وگن شوید

دامپروری به‌طرز بی‌رحمانه‌ای درحال تخریب سیارهٔ ماست. اوایل اکتبر با اعلام وگن شدنم خانواده، دوستان، و همکارانم را شگفت‌زده کردم. تا آن زمان حتی وجترین هم نبودم. عاشقِ سوسیس بودم و هفته‌ای چند مرتبه مرغ می‌خوردم و نمی‌توانستم زندگی بدونِ پنیر را تصور کنم. البته خیلی وقت بود می‌دانستم دامپروری تجارت کثیفی است.
دنباله‌ی نوشته

در باب طبیعت انسان و گیاه‌خواری

حفظ حیات امری «طبیعی» و ضدیت با آن امری «غیر طبیعی» است. حال ممکن است اعتراض شود که در طبیعت گروهی از حیوانات گروه دیگر را شکار می‌کنند و می‌کشند. این درست است ولی ما در طبیعت، جانوران شکارچی و گیاه‌خوار داریم و انسان جانورِ شکارچی نبوده است.
دنباله‌ی نوشته