به گونه‌پرستی پایان دهید!

به گونه‌پرستی پایان دهید و صلح را برای همه‌ی حیوانات بخواهید! این مقاله تعصب انسان‌ها درباره‌ی برخی حیوانات را تحت عنوان گونه‌پرستی معرفی می‌کند، تعصبی که با نژادپرستی و تبعیض جنسیتی مشابهت دارد.
دنباله‌ی نوشته

گوشت‌خواری جانوران گوشت‌خوار

گوشت‌خواری حیوانات با ما فرق دارد. درندگان مثل انسان‌ها نیستند که گوسفندی را در استرالیا سر ببرند، منجمد کنند و بعد از چند سال در ایران مصرف کنند. آن‌ها هنوز شکار تشنج‌های عصبی خود را تمام نکرده، نصف بدن او را بلعیده‌اند.
دنباله‌ی نوشته

دلایل گیاه‌خوار بودن انسان

دلایل زیر ثابت می‌کند انسان به‌طور حتم جزو گیاه‌خواران می‌باشد و اشتباهاً از روی حرص، شاید هم به‌خاطر اجبار در دورانی که یخ سطح کره‌ی زمین را پوشانده بود به این تغذیه‌ی غلط روی کرد و تا زمانی که دست از این عادت مضرش بر ندارد، روی سلامت و آرامش را نخواهد دید.
دنباله‌ی نوشته

آخر ای انسان‌ها!

امروز گوسفندی را برای من قربانی کردند. چقدر زجر کشیدم. هنگامی که خون از گردنش فوران می‌کرد، گویی که این خون من است که بر خاک می‌ریزد. می‌دیدم که حیوان زبان‌بسته، برای حیات خود تلاش می‌کند. دست و پا می‌زند، می‌خواهد ضجه کند، فریاد کند، از دنیا و از همه چیز استمداد کند، و از زیر کارد برّاق بگریزد.
دنباله‌ی نوشته

سرخ‌پوستان و طبیعت

بخشی از ادراکات سرخپوستان از طبیعت: ما جزئى از طبیعت هستیم نه رئیس آن. ما هیچ‌گاه گیاهى را با ریشه از خاک نمى‌کنیم. ما موقع ساختن خانه، خاک را زیاد جا به جا نمى‌کنیم. ما در فصل بهار، آرام روى زمین قدم برمى‌داریم چون مادر طبیعت باردار است.
دنباله‌ی نوشته

وگان یعنی

وگان یعنی غذاهای گیاهی مانند حبوبات، سبزیجات، میوه‌جات، غلات، مغزها و روغن‌های گیاهی را می‌خورم ولی با خوردن تکه‌های اجساد، از کشتار حیوانات پشتیبانی نمی‌کنم. وگان یعنی فسنجان من با بادمجان است، قرمه‌سبزی من با سویا یا قارچ و روزهای تعطیل آفتابی به جای جنازه‌های حیوانات، سبزیجات و سویا کباب می‌کنم.
دنباله‌ی نوشته

تفاوت بین تمپه و توفو چیست؟

تمپه و توفو از جمله منابع پروتئینی گیاهی پرمصرف در جهان، به‌خصوص در جنوب شرق آسیا محسوب می‌شوند. برای مصرف این منابع نیازی نیست که گیاه‌خوار باشید. در هر شرایطی که هستید و از هر رژیم غذایی که پیروی می‌کنید می‌توانید از خواص این منابع گیاهی به جای پروتئین حیوانی استفاده کنید.
دنباله‌ی نوشته

کلسیم در گیاه‌خواری

منابع گیاهی کلسیم در یک رژیم متعادل به‌سادگی در دسترس می‌باشند. با این حال برای وگان‌ها بسیار حیاتی است که مطمئن شوند از انواع منابع کلسیم به‌صورت منظم استفاده می‌کنند تا دچار کمبود کلسیم نشوند.
دنباله‌ی نوشته

ویتامین ب۱۲ در گیاه‌خواری

هیچ تردیدی در این مورد وجود ندارد: ویتامین ب۱۲ مهمترین مسئله در تغذیه‌ی وگان است. نه این‌که تامین مقدار کافی آن دشوار باشد، در واقع بسیار آسان است. اما این حیطه‌ای‌ست که در آن وگان‌ها کاملا نیاز به مکمل دارند و عواقب ناشی از عدم انجام آن می‌تواند بسیار جدی باشد.
دنباله‌ی نوشته