​​وب‌سایت شخصی فرتورچین

Forturchin Personal Website

لوگو فرتورچین

شناخت انواع پارچه

همه ما باید بدانیم هنگام خرید هر گونه پارپه و برای هر مدل لباس مهم‌ترین و اصولی‌ترین انتخاب ما کیفیت پارچه و لباس می‌باشد که اگر در این زمینه آگاهی یا تخصص نداشته باشید پول‌تان را به همراه وقت باارزش‌تان هدر می‌دهید.
دنباله‌ی نوشته

نگهداری سنگ‌های قیمتی

به منظور حفظ درخشندگی سنگ‌های جواهر قیمتی و نیمه‌قیمتی و تداوم ارزش و درخشندگی آنها، یادگیری برخی قوانین پایه و تکنیک‌های پاکسازی جواهرات خاص توصیه می‌شود. به منظور حفظ زیبایی ظاهر جواهرات باید به طور مرتب آن‌ها را تمیز و پاکسازی نمایید.
دنباله‌ی نوشته

زیورآلات برنجی را بیشتر بشناسید

زیورآلات برنجی به عنوان یکی از زیباترین و متنوع‌ترین زیورآلات در بین افراد به شمار می‌آید. قدمت استفاده از زیورآلات به اندازه عمر انسان است. انسان‌ها در گذشته همواره از ساده‌ترین فلزات در ساخت جواهرات استفاده می‌کردند.
دنباله‌ی نوشته

سنگ ماه تولد چیست؟

ارتباط سنگ با بدن انسان ها موضوعی است که در بین عموم مردم در بین شک و تردید قرار دارد، عده‌ای بر این باورند که سنگ‌ها ارتباطی با بدن انسان ندارند و موضوع سنگ ماه تولد را به صورت کامل انکار می کنند، اما اگر نظر کارشناسان و محققان سنگ و همچنین راهبان و عارفان تمدن‌های کهن را بدانید، به صورت کامل نظر شما را درباره سنگ‌ها عوض می‌کنند.
دنباله‌ی نوشته

با سنگ‌های قیمتی و انواع رنگ‌های آن‌ها بیشتر آشنا شوید

بسیاری از افراد به شیوه‌ای جواهرات را خریداری می‌کنند به عنوان نمونه، آن‌ها می‌خواهند یک یاقوت کبود، یک تورمالین یا یک آمیتیست را خریداری کنند. اما چیزی که ما در کسب و کار جواهرات رنگی آموخته‌ایم این است که بیشتر مشتریان در همه موارد با رنگ مشغول به کار هستند و کمتر به انواع گوناگون جواهر توجه دارند.
دنباله‌ی نوشته

سنگ‌ها و نگین‌های پر کاربرد در دنیای زیورآلات

سنگ‌های قیمتی دارای نقش‌های مختلف در فرهنگ و تمدن انسانی در طول تاریخ داشته‌اند. بعضی افراد اعتقاد دارند که سنگ‌ها دارای قدرت‌های خاص هستند. هر سنگی دارای رنگ خاص خود و محل‌های پیدایش مختلف است.
دنباله‌ی نوشته

انواع سنگ‌ها را بشناسیم

زمانی که طراحان طلا و جواهر یک قطعه زیبا و شیک تولید می‌کنند در این مرحله بعد باید به این فکر باشند که از چه سنگی برای زیباتر کردن آن استفاده کنند. سنگ‌های مختلفی وجود دارند که هر کدام ویژگی‌های خاص خود را دارند. در این مقاله می‌خواهیم شما را با انواع سنگ‌ها و خصوصیات آنها آشنا کنیم.
دنباله‌ی نوشته

گوهرسنگ و تاریخچه‌ی آن

گوهرسنگ (انگلیسی: Gemstone‎) که گوهر، سنگ قیمتی و سنگ نیمه‌قیمتی نیز نامیده می‌شود، تکه‌ای بلور معدنی برش‌خورده است که از آن به عنوان جواهر یا زیورآلات استفاده می‌شود. گوهرسنگ‌ها نمایانگر ثروت و تشخص بوده و فرمانروایان گذشته از نگین‌هایی که از این کانی‌ها جواهر ساخته شده بود استفاده می‌کردند.
دنباله‌ی نوشته

محل مناسب برای نگهداری از زیورآلات

۱۶ نکته برای انتخاب محل مناسب نگهداری از زیورآلات و جواهرات که لازم است بدانیم! جالب نیست وقتی از میان وسایل درهم ریخته مانند اسباب‌بازی‌های بچه یا جعبه جواهرات درهم ریخته به دنبال قطعه زیورآلاتی هستید که شما را زیبا و لوکس نشان می‌دهد.
دنباله‌ی نوشته

نگهداری از جواهرات و نکاتی که لازم است بدانید

اکثر مردم اشتباهات رایجی را در مورد نگهداری جواهرات خود مرتکب می‌شوند. هر اشتباه اما راه حلی دارد که ما در اینجا آنها را به شما یادآوری می‌کنیم. با رعایت این نکات عمر جواهرات‌تان بیش از پیش خواهد شد.
دنباله‌ی نوشته