بازیگر آمریکایی: کلینت ایستوود

کلینت ایستوود بازیگر، کارگردان و تهیه‌کننده‌ی نامدار آمریکایی است. این بازیگر افزون بر این کارها به موسیقی نیز می‌پردازد، تا آن‌جا که آهنگ‌سازی برخی از فیلم‌هایش را خودش به دوش داشته است. از برجسته‌ترین این نقش‌ها می‌توان، مرد بی‌نام و هری را نام برد.
دنباله‌ی نوشته

بازیگر آمریکایی: جانی دپ

جانی دپ بازیگر، تهیه‌کننده، کارگردان و موسیقی‌دان نامدار آمریکایی است. او از پول‌سازترین ستارگان سینمای هالیوود به‌شمار می‌آید. نام جانی دپ در کتاب رکوردهای جهانی گینس، به عنوان گران‌ترین بازیگر، با دستمزد ۷۵ میلیون دلار نوشته شده است.
دنباله‌ی نوشته

بازیگر ترکیه‌ای: هالوک بیلگینر

هالوک بیلگینر از سرشناس‌ترین بازیگران سینما، تئاتر و تلویزیون ترکیه است. از فیلم‌های شناخته‌شده‌ی وی فیلم خواب زمستانی، ساخته‌ی کارگردانی ترکیه‌ای نوری بیلگه جیلان است. این فیلم توانست جایزه‌ی بهترین فیلم جشنواره فیلم کن ۲۰۱۴ را از آن خود کند.
دنباله‌ی نوشته

بازیگر هندی: عامر خان

عامر خان که در میان فارسی‌زبانان امیر خان نامیده می‌شود، بازیگر، تهیه‌کننده، کارگردان و خواننده‌ی سرشناس هندی است. او در خانواده‌ای مسلمان زاده شد و پدرش طاهر حسین، تهیه‌کننده و عمویش نصیر حسین، کارگردان فیلم بودند. این بازیگر که تاکنون در بیش از ۵۰ فیلم به بازی پرداخته است، دارای ۷ فیلم در فهرست ۲۵۰ فیلم برتر تارنمای IMDB است.
دنباله‌ی نوشته

بازیگر ژاپنی: تاتسویا ناکادای

تاتسویا ناکادای از بازیگران نامدار تئاتر، سینما و تلویزیون ژاپن است. این بازیگر در ۶ فیلم کارگردان برجسته‌ی ژاپنی آکیرا کوروساوا بازی کرده است. فیلم حماسی آشوب یکی از این فیلم‌هاست که از روی نمایشنامه‌ی شاه لیر نوشته‌ی شاعر و نمایشنامه‌نویس انگلیسی ویلیام شکسپیر ساخته شد.
دنباله‌ی نوشته

بازیگر آرژانتینی - اسپانیایی: ریکاردو دارین

ریکاردو دارین بازیگر، نویسنده و کارگردان سرشناس آرژانتینی است. او یکی از بهترین و نامدارترین بازیگران تاریخ سینمای آرژانتین است. از نقش‌آفرینی‌های به یاد ماندنی وی، نقش بنجامین اسپوزیتو، وکیل بازنشسته‌ی دادگستری در فیلم راز چشمان آن‌ها است.
دنباله‌ی نوشته

بازیگر استرالیایی - بریتانیایی: هیو جکمن

هیو جکمن از سرشناس‌ترین بازیگران استرالیایی تئاتر، سینما و تلویزیون است. هیو جکمن همواره یکی از جذاب‌ترین مردان جهان شمرده می‌شود، به گونه‌ای که مجله‌ی امپایر او را یکی از جذاب‌ترین ستارگان تاریخ سینما دانسته و مجله‌ی پیپل وی را میان سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۴، در فهرست ۵۰ مردمان زیباروی جهان جای داده است.
دنباله‌ی نوشته

بازیگر ایرلندی - بریتانیایی: لیام نیسون

لیام نیسون بازیگر ایرلندی شناخته‌شده‌ی تئاتر، سینما و تلویزیون است. مجله‌ی امپایر در سال ۱۹۹۵ او را در فهرست ۱۰۰ تن از جذاب‌ترین ستارگان تاریخ سینمای جهان جای داد. برجسته‌ترین فیلم لیام نیسون، فهرست شیندلر ساخته‌ی کارگردان نامدار آمریکایی استیون اسپیلبرگ است.
دنباله‌ی نوشته

بازیگر ایتالیایی - تونسی: کلودیا کاردیناله

کلودیا کاردیناله یکی از زیباترین بازیگران تاریخ سینماست. در سال ۲۰۱۱ مجله‌ی لس آنجلس وی را در فهرست ۵۰ بازیگر زن زیبای تاریخ سینما جای داد. او که با زبان‌های ایتالیایی، سیسیلی، فرانسوی، انگلیسی، اسپانیایی و عربی آشنایی دارد، بیشتر در فیلم‌های ایتالیایی یا فرانسوی بازی کرده است.
دنباله‌ی نوشته

بازیگر بریتانیایی: چارلی چاپلین

چارلی چاپلین یکی از بزرگ‌ترین، دوست‌داشتنی‌ترین و نامدارترین بازیگران تاریخ سینماست. او تنها بازیگر نبود، او فیلم‌نامه‌نویس، کارگردان، تهیه‌کننده، تدوین‌گر و آهنگ‌ساز نیز بود. با آن‌که از بزرگ‌ترین بازیگران سینما به شمار می‌آمد، ولی هرگز برای بازیگری جایزه‌ی اسکار نگرفت و تنها اسکاری که برنده شد، برای ساخت آهنگ فیلم روشنی‌های صحنه بود. دو جایزه‌ی اسکار دیگر وی هنری و افتخاری بودند.
دنباله‌ی نوشته