​​وب‌سایت شخصی فرتورچین

Forturchin Personal Website

لوگو فرتورچین

ضرورت کاهش مصرف گوشت

ضرورت کاهش مصرف گوشت

کاهش شدید در مصرف گوشت برای جلوگیری از فروپاشی اقلیمی «ضروری» است.
این پژوهش برجسته همچنین دریافت که تغییرات گسترده‌ای در کشاورزی لازم است تا از نابودی قابلیت زمین برای تامین غذای جمعیتش جلوگیری شود. بر اساس جامع‌ترین تحلیل انجام شده تا به امروز درباره‌ی تاثیر سیستم غذایی بر محیط زیست، کاهش شدید در مصرف گوشت برای جلوگیری از تغییرات اقلیمی پرخطر ضروری است. در کشورهای غربی، مصرف گوشت گاو باید ۹۰ درصد کاهش یابد و با مصرف پنج برابر بیشتر حبوبات و لوبیاها جایگزین شود.
این پژوهش همچنین دریافت که تغییرات چشم‌گیری در کشاورزی لازم است تا از نابودی قابلیت کره‌ی زمین برای تامین غذای ۱۰ میلیارد نفری که انتظار می‌رود طی چند دهه‌ی آینده روی زمین باشند جلوگیری شود. تا به امروز تولید غذا به واسطه‌ی انتشار گازهای گلخانه‌ای ناشی از پرورش دام، جنگل‌زدایی و کمبود آب ناشی از کشاورزی و مناطق مرده‌ی گسترده ناشی از آلودگی دامپروری، به محیط زیست آسیب فراوانی وارد کرده است. اما اگر اقدامی صورت نگیرد، با افزایش ۲٫۳ میلیاردی جمعیت تا سال ۲۰۵۰ و سه برابر شدن درآمدها در سطح جهان و به تبع آن گسترش دسترسی بیشتر مردم به رژیم غذایی پرگوشت غربی، تاثیر آن به مراتب بدتر خواهد شد.
این پژوهش جدید حاکی از آن است که این جریان با محدودیت‌های بحرانی زیست محیطی مواجه خواهد شد که فراتر از آن‌ها بشریت برای زنده ماندن تقلا خواهد کرد. مارکو اسپرینگمن [۱] از دانشگاه آکسفورد که هدایت تیم پژوهش را برعهده داشت می‌گوید: «این مساله بسیار تکان دهنده است، ما پایداری کل سیستم را داریم واقعاً به خطر می‌اندازیم. اگر به فکر این هستیم که مردم بتوانند کِشت کنند و از کِشت‌شان بخورند، بهتر است دست از این کار برداریم.»
پروفسور یوهان راکستروم [۲] از موسسه‌ی تحقیقات آب و هوایی پوتسدام در آلمان که عضوی از تیم پژوهش بود، گفت: «تامین غذای دنیای با ده میلیارد نفر جمعیت امکان‌پذیر است، اما تنها به این شرط که ما نحوه‌ی غذا خوردن و نحوه‌ی تولید غذای‌مان را تغییر دهیم. سوق دادن بخش غذایی به روش‌های سازگارتر با محیط زیست یا بلعیدن سیاره‌ی‌مان؛ این همان چیزی است که امروز در منوی انتخاب‌های‌مان داریم.»
برای نگه داشتن افزایش دمای جهانی زیر ۲ درجه‌ی سانتیگراد تا سال ۲۰۵۰ باید خیلی کمتر از این غذاها بخوریم…

ضرورت کاهش مصرف گوشت

این مطالعه‌ی جدید پس از انتشار گزارش تاریخی سازمان ملل متحد در روز دوشنبه منتشر شده است که در آن دانشمندان برجسته‌ی جهان هشدار داده‌اند که تنها دوازده سال فرصت داریم تا گرمایش جهانی را زیر ۱٫۵ درجه‌ی سانتیگراد نگه داریم، دمایی که فراسوی آن حتا نیم درجه هم خطر خشکسالی، سیل و گرمای بسیار شدید را به طرز چشمگیری افزایش می‌دهد. در این این گزارش آمده بود که کمتر خوردن گوشت و لبنیات حائز اهمیت است اما روند کنونی در جهت مخالف است.
این پژوهش جدید که در مجله‌ی Nature به چاپ رسیده، دقیق‌ترین پژوهش انجام شده تا به امروز است و داده‌ها را از هر کشوری با هم ترکیب کرده تا تاثیر تولید غذایی را بر محیط زیست جهان برآورد کند. سپس به آن‌چه می‌توان برای توقف بروز بحران غذایی انجام داد، نگاهی انداخته است.
اسپرینگمن گفت که «هیچ راه حل یک شبه‌ای وجود ندارد، اما تغییر رژیم‌های غذایی و تغییر تکنولوژیک در کشاورزی دو مسئله‌ی اساسی هستند و خوشبختانه آن‌ها می‌توانند با کاهش اتلاف و هدررفت غذا تکمیل و تقویت شوند.» تقریباً یک سوم مواد غذایی که امروزه تولید می‌شوند هرگز به سر سفره نمی‌رسند.
پژوهشگران دریافتند که تغییر جهانی به سوی رژیم غذایی «فلکسیتارین» برای نگه داشتن تغییرات اقلیمی زیر ۲ درجه سانتیگراد ضروری است، چه رسد به زیر ۱٫۵ درجه سانتیگراد. این رژیم غذایی فلکستارین به این معناست که هر شهروند جهانی به طور میانگین باید ۷۵ درصد کمتر گوشت گاو و ۹۰ درصد کمتر گوشت خوک بخورد و مصرف تخم مرغ را به نصف برساند، در عین حال که مصرف حبوبات و لوبیاها را سه برابر و مصرف مغزها و دانه‌ها را چهار برابر می‌کند. این امر موجب نصف شدن انتشار گازهای گلخانه‌ای ناشی از دامپروری می‌شود و مدیریت بهتر کود حیوانی می‌تواند به کاهش بیشتر نیز منجر شود.
در کشورهای ثروتمند، تغییرات ضروری رژیم غذایی شدیدتر هم هستند. شهروندان انگلیس و ایالات متحده باید گوشت گاو را تا ۹۰ درصد و شیر را تا ۶۰ درصد کاهش دهند در حالی که حبوبات و لوبیاها را باید چهار تا شش برابر کنند. گرچه میلیون‌ها نفری که در کشورهای فقیر دچار سوءتغذیه‌ی شدید هستند نیاز به مصرف اندکی گوشت و شیر بیشتر دارند. دانشمندان اظهار کردند که احتمالاً می‌توان با آمیزه‌ای از آموزش، مالیات، یارانه برای غذاهای گیاهی و تغییر منوی مدرسه‌ها و محل‌های کار، به کاهش مصرف گوشت دست یافت.
برای پایان دادن به جنگل‌زدایی، کمبود آب و آلودگی ناشی از استفاده‌ی بیش از حد از کودها، تغییرات گسترده‌ای در شیوه‌های کشاورزی ضروری است. این تغییرات شامل افزایش زمین‌های محصولات کشاورزی در کشورهای فقیرتر، ذخیره کردن بیشتر آب در جهان و استفاده‌ی بسیار محتاطانه‌تر از کود می‌شود.
اسپیرینگمن گفت: «من از این واقعیت شگفت‌زده شدم که ما نیاز به همت والایی داریم. ما مجبور هستیم باور کنیم که چه چیزی ممکن است اتفاق افتد. تمام گزینه‌های موجود برای رژیم غذایی و کشاورزی در حال حاضر در جایی از جهان در حال اجرا هستند. در هلند و اسرائیل، کود و آب بهتر استفاده می‌شود، در حالی که کاهش زیاد مصرف گوشت در میان جوانان در برخی از شهرهای بزرگ دیده می‌شود. اما تغییر اقلیم لازم است. من فکر می‌کنم که ما می‌توانیم این کار را انجام دهیم، اما ما واقعاً نیازمند دولت‌های بسیار فعال­تری برای ارائه‌ی چارچوب مناسب هستیم. مردم شخصاً با تغییر رژیم غذایی خودشان می­توانند تغییر ایجاد کنند، اما مطرح کردن این مساله برای سیاست‌مداران و گفتن این‌که ما نیاز به مقررات زیست محیطی بهتر داریم، بسیار مهم است. اجازه ندهید سیاست‌مداران استراحت کنند.»
پروفسور تیم بنتون [۳] از دانشگاه لیدز [۴]، که بخشی از تیم تحقیقاتی نبود، گفت: «در نهایت، ما در یک سیاره‌ی محدود با منابع محدودی زندگی می‌کنیم. این یک داستان تخیلی است که تصور کنیم یک راه حل تکنولوژیکی به ما اجازه می‌دهد تا به اندازه‌ای که می‌خواهیم غذا تولید کنیم، یا بیش از حد بخوریم و مواد غذایی را دور بریزیم. بار زیست محیطی سیستم تغذیه‌ی فعلی، توانایی نسل‌های آینده را برای زندگی در سیاره‌ای با ثبات و غنی از نظر اکولوژیکی از بین می‌برد.»
پروفسور پیتر اسمیت [۵] از دانشگاه ابردین [۶]، که عضو تیم تحقیقاتی نیز نبود، گفت: «ما می‌دانیم انتخاب‌های غذایی، بسیار شخصی هستند و تغییر رفتار ممکن است مشکل باشد، اما شواهد فعلی کاملاً واضح هستند – اگر ما بخواهیم آینده‌ای پایدار داشته باشیم، باید رژیم‌های غذایی­مان را تغییر دهیم. واقعیت آن است که این کار ما را سالم‌تر خواهد ساخت و این تصمیم را آسان‌تر خواهد نمود.»
[۱] Marco Springmann
[۲] Prof Johan Rockström
[۳] Tim Benton
[۴] University of Leeds
[۵] Prof Peter Smith
[۶] University of Aberdeen
مترجمین: مستانه کزازی، آیدین ظریف
منبع: گاردین
https://www.theguardian.com/environment/2018/oct/10/huge-reduction-in-meat-eating-essential-to-avoid-climate-breakdown
بن‌مایه: آواز زمین (http://avazezamin.ir)

۵
از ۵
۲ مشارکت کننده