​​وب‌سایت شخصی فرتورچین

Forturchin Personal Website

لوگو فرتورچین

چرا پزشکان مخالف گیاه‌خواری هستند؟

چرا پزشکان مخالف گیاه‌خواری هستند؟

چرا پزشکان به بیماران خود نمی‌گویند گیاه‌خوار شوند؟
چه می‌شد اگر کپسولی وجود داشت که می‌توانست…
- از بیماری‌های قلبی، فشار خون، کلسترول بالا و دیابت نوع دو جلوگیری کند و تاثیراتش را معکوس کند؟
- از شصت درصد از سرطان‌ها، سنگ کلیه، پوکی استخوان و نقرس جلوگیری می‌کرد؟
- شیوع بیماری‌های التهابی مثل رماتیسم مفاصل را کاهش می‌داد؟
- باعث کاهش جنون‌هایی شامل آلزایمر می‌شد؟
- و شیوع بیماری‌های خود ایمن مثل انواعی از دیابت و ام اس را کاهش می‌داد؟
- و چه می‌شد اگر هیچ اثر جانبی‌ای نداشت و هزینه‌ی آن هم بیشتر از آن چیزی که به‌طور معمول در فروشگاه‌های مواد غذایی مصرف می‌شود نبود؟
تامین کننده‌های سلامت جامعه به وسیله‌ی بازاریابی‌های شرکت‌های مختلف از آن با خبر می‌شدند و تقاضا می‌کردند. مسلما تامین کننده‌های سلامت آن را پیشنهاد می‌کردند و اگر این کار را انجام نمی‌دادند به معالجه‌ی غلط متهم می‌شدند. در حقیقت چنین درمانی وجود دارد ولی یک کپسول نیست. بلکه یک تغییر شیوه‌ی زندگی بر پایه‌ی گیاهان کامل، چربی کم و تمرین مداوم است. متاسفانه اکثر مردم از این گزینه با خبر نیستند و تامین کننده‌های سلامت آن‌ها را از این موضوع باخبر نمی‌کنند. به گفته‌ی دکتر مایکل گرگر این‌ها دلایل این‌که چرا پزشکان مخالف گیاه‌خواری هستند، وجود چنین شرایطی است.
- انجام دادن عمل‌های جراحی مثل stent و bypass پتانسیل دریافت درآمد‌های زیادی را برای بیمارستان‌ها و کسانی که آن‌ها را انجام می‌دهند دارد.
- پزشکان در محیط‌های تحصیلی آموزش‌های لازم در مورد تغذیه را نمی‌بینند و اکثر آن‌ها اطلاعات زیادی ندارند. یکی از مطالعات اخیر نشان دهنده‌ی این موضوع بود که بیماران از پزشکان اطلاعات بیشتری در مورد تغذیه دارند.
- حتی اگر پزشکی اطلاعاتی راجع به تغذیه داشته باشد بابت مشاوره مبلغ زیادی دریافت نمی‌کند و اغلب اوقات با عجله از این موضوع می‌گذرند و وقتی برای آن نمی‌گذارند.
- پزشکان فکر می‌کنند بیماران مایل به تغییر در سبک زندگی خود نیستند. اما این روش قدیمی و یک جانبه از پزشکان بدون در نظر گرفتن نظر بیمار است. شغل ما باید این‌گونه باشد که گزینه‌های مختلف را در اختیار بیمار قرار بدهیم و خود بیمار تصمیم گیرنده باشد.
- مطالعات و مقالات دانشگاه‌ها و کنفرانس‌های پزشکی اغلب اوقات توسط شرکت‌ها دارویی یا غذایی سرمایه‌گذاری می‌شوند.
- کمیته‌هایی که تعیین کننده‌ی راهنمایی‌ها و قوانین ملی در مورد تغذیه و فعالیت‌های درمانی هستند (به‌طور مثال راهنمایی‌های فشار خون، کلسترول و دیابت برای پزشکان) اغلب اوقات شامل اعضایی هستند که نمایندگی از شرکت‌های صنایع غذایی و دارویی را برعهده دارند.
- این روزها پزشکانی که باید در کنفرانس‌های پزشکی مقاله ارائه بدهند باید ارتباطات خود را با شرکت‌های دارویی و دیگر شرکت‌ها را حفظ کنند و زیاد بودن این لیست شما را شگفت‌زده می‌کند.
- پزشکان معمولا یک تعهد کورکورانه به باورها و نظرات پیشین خود دارند. به‌طور متوسط یک موضوع علمی ۱۷ سال زمان می‌برد تا توسط پزشکان عملی شود و آن را باور کنند. در درمان یک حمله‌ی قلبی یک stent می‌تواند یک زندگی را نجات دهد. ولی به غیر از این موضوع stent ها و جراحی‌های bypass در مقایسه با تغییر روش زندگی جان‌های بیشتری را نجات نمی‌دهند و باعث بهبود شرایط زندگی فرد نمی‌شوند و از بین برنده‌ی دلیل اصلی بیماری نیستند. stent ها تهاجمی هستند و بعضی اوقات باعث مشکلات جدی می‌شوند. جراحی‌های bypass بسیار تهاجمی‌تر هستند و می‌توانند باعث مشکلاتی مانند آسیب دائم مغزی و مرگ شوند. در ادامه‌ی این عمل‌ها سالانه باعث میلیارد‌ها دلار هزینه برای سیستم درمانی می‌شوند. و با وجود این‌که داروهای مدرن مانند آنتی بیوتیک‌ها باعث نجات جان‌های بسیاری شده‌اند و ما خوش شانس هستیم که به آن‌ها دسترسی داریم، سالانه ۱۰۰ هزار نفر در آمریکا به دلیل واکنش ناسازگار به دارو‌ها می‌میرند. پس اگر شما بتوانید از یک روش امن‌تر به همان نتیجه برسید مسلما بهتر است.
این‌ها برخی از دلایل این سوال بود که چرا پزشکان مخالف گیاه‌خواری هستند و در ادامه‌ی دلایل قبلی، داشتن یک رژیم وگن برای سیاره نیز بهتر هست. خوردن یک پوند گوشت گاو ۱۸۴۷ گالُن آب مصرف می‌کند، در حالی که یک پوند بروکلی ۳۴ گالُن مصرف می‌کند. در نسبت‌های تولید کربن دی اکسید در طبیعت گوشت گاو دارای عدد ۳۹/۲ است در صورتی که عدس‌ها دارای عدد ۰/۹ هستند و از طرفی مسئله‌ی رفتار نامناسب با حیوانات در مزارع حیوانات نیز مطرح است. پس تمام پزشکان باید احساس وظیفه کنند و اطلاعات در مورد تغذیه کسب کنند و تغییر در شیوه‌ی زندگی را به عنوان یکی از گزینه‌های درمان با بیماران مطرح کنند. این کار درستی است که باید برای بیماران خود و همچنین برای کمک به سیستم به شدت ناسازگار و پرهزینه‌ی درمانی و سیاره زمین انجام داد. البته که تمام بیماران مایل به تغییر رژیم خود به کاملا وگان و تمرین مداوم نیستند ولی طبق تجربهِ‌ی من، اکثریت مایل هستند و حداقل تغییراتی را انجام می‌دهند. هنوز امیدی هست. رئیس حاضر دانشگاه قلب آمریکا پس از نگاه انداختن به حقایق و تصمیم گرفتن این‌که این سالم‌ترین روش برای زندگی است وگن شد. و یکی از همکاران من نیز اخیرا در یکی از کنفرانس‌های متخصصین قلب و عروق حضور داشتند.
مقاله‌ای از دکتر مایکل گَرگِر و دکتر گریگ فینسینگر
ترجمه: امیر ورع
منبع: ایندیپندنت
https://www.postindependent.com/news/doctors-column-why-dont-doctors-tell-patients-to-go-vegan
بن‌مایه: آواز زمین (http://avazezamin.ir)

۵
از ۵
۳ مشارکت کننده