فیبرها از بدن در برابر سرطان سینه محافظت می‌کنند

فیبرها از بدن در برابر سرطان سینه محافظت می‌کنند

وقتی کلمه فیبر را می‌شنوید به یاد چه غذاهایی می‌افتید؟ اگرچه به احتمال زیاد بیشتر مردم به یاد غلات می‌افتند. ولی باید گفت که تمام غذاهای گیاهی سرشار از فیبر می‌باشند. در حقیقت لوبیاها نسبت به غلات حاوی فیبر بیشتری می‌باشند و میوه‌ها و سبزیجات (و برخی دانه‌ها) حاوی مقدار قابل مقایسه‌ای فیبر می‌باشند، در زیر به چند مورد اشاره می‌کنیم:
۱ فنجان کینوآ پخته شده - ۵ گرم فیبر
۱ فنجان برنج قهوه‌ای پخته شده - ۴ گرم فیبر
۱ فنجان لوبیا چیتی پخته شده - ۱۱ گرم فیبر
۱ فنجان بروکلی - ۶ گرم فیبر
۱ فنجان بلو بری - ۴ گرم فیبر
۱ قاشق غذاخوری دانه چیا - ۶ گرم فیبر
فیبر، با توجه به معنی آن، در روده کوچک انسان نسبت به عمل هضم مقاوم می‌باشد. این بدان معنا است که در طی فرآیند هضم، فیبر به صورت کامل و دست نخورده وارد روده بزرگ می‌شود. فیبر در معده فضا اشغال می‌کند ولی کالری قابل جذبی فرآهم نمی‌آورد، که این امر باعث می‌شود که وعده‌های غذایی سیرکننده باشند و به کاهش وزن کمک کنند. در روده بزرگ فیبر باعث افزوده شدن حجم و تسریع حرکت می‌شود، فاکتور‌هایی که برای سلامت روده مفید و پر منفعت هستند.
فیبر قابل حل (به طور عمده فیبر حاصل از حبوبات و جو‌ها) در دفع کلسترول از طریق فرآیند هضم بسیار موثر است و باعث کاهش سطوح کلسترول خون می‌شود. برخی از انواع فیبر‌ها توسط باکتری روده‌ای تخمیر می‌شوند. تولیدات مخمری مانند بوتریک اسید دارای تاثیرات ضد سرطانی در روده بوده و همچنین به عنوان منبعی از انرژی برای سلول‌های روده‌ای محسوب می‌شوند.
فیبر‌های قابل تخمیر شدن همچنین به عنوان یک پری بیوتیک در روده عمل می‌کنند، به این صورت که رشد باکتری‌های مفید را تسریع می‌بخشند. میزان فیبر دریافتی با بسیاری از فواید سلامتی مرتبط می‌باشد، فوایدی که شامل سطوح سالمی از فشار خون و ریسک پایین ابتلا به دیابت‌ها، بیماری‌های قلبی و برخی سرطان‌ها می‌باشد.
فیبر و سرطان پستان
بررسی‌های اخیر صورت گرفته بر روی ۱۰ مطالعه علمی دریافته است که میزان بالای دریافت فیبر با کمتر شدن خطر سرطان سینه مرتبط می‌باشد.
فیبر چگونه بر روی خطر ابتلا به سرطان پستان در افراد تاثیر می‌گذارد؟
دلیل اول و مهمترین دلیل این است، از آن جایی که محصولات حیوانی، غلات فرآوری شده، شکر و روغن‌ها حاوی فیبر پایین یا بدون فیبر می‌باشند، فیبر دریافتی نشانه و علامتی از مصرف بیشتر غذاهای طبیعی گیاهی می‌باشد، غذاهایی که معروف به دارا بودن انواع دارو‌های گیاهی ضد سرطانی می‌باشند. برخی مواد محافظتی در مقابل سرطان پستان که در حال حاضر کشف شده‌اند عبارتند از ایزو تیاسیانیت از خانواده کلم‌ها، ترکیبات آلی گوگرد از پیاز و سیر، بازدارنده‌های آروماتیز (نوعی دارو که در درمان سرطان سینه مورد استفاده قرار می‌گیرد) از قارچ‌ها، فلانوید‌ها از توت‌ها، لیگنان از بذر کتان، چیا و دانه کنجد، و اینوزیتول پنتاکیس فوسفات (یک بازدارنده رگ‌زایی) از لوبیا‌ها.
آیا فیبر به تنهایی دارای برخی عملکرد‌های محافظتی در برابر سرطان سینه می‌باشد؟
غذاهایی با فیبر بالا به کاهش سرعت خالی شدن معده و جذب قند‌ها کمک می‌کنند که این امر باعث کاهش یافتن افزایش میزان گلوکز بعد از مصرف غذا می‌شود. این کاهش بسیار پر معنا است، چون سطوح افزایش یافته گلوکز منجر به افزایش سطوح انسولین در خون می‌شود که می‌تواند علائم و سیگنال‌های رشد بعد از ابتلا به سرطان را به بدن ارسال نماید. به عنوان مثال با علامتی مانند فاکتور یک رشد انسولین (1 – IGF). به طوری که، شاخص بالای گلایسمیک غذایی و بار گلایسمیکی بالا (ویژگی‌های غذاهای آماده و غلات فرآوری شده) با افزایش در خطر بیماری سرطان پستان مرتبط می‌باشد. طبق این یافته‌ها، یک مطالعه بر روی زنان کره‌ای دریافت که مصرف بالایی از برنج سفید با افزایش خطر سرطان پستان مرتبط است.
ارتباط زیاد با استروژن به عنوان یک عامل افزایش خطر ابتلا به سرطان پستان شناخته شده است. یک زن از طریق تولید تخمدان خود در معرض استروژن قرار می‌گیرد، تولید استروژن با بافت چربی اضافی یا دلایل محیطی مانند داروهای منقطع کننده غدد درون‌ریز (مثل BPA). فیبر می‌تواند گردش و انتشار سطوح استروژن را کاهش دهد و در نتیجه باعث کاهش خطر سرطان پستان می‌شود، چون فیبر به دفع استروژن اضافی از بدن توسط عمل هضم کمک می‌کند. فیبر استروژن را در مراحل هضم اسیر می‌کند، دفع آن را تسریع کرده و از جذب دوباره آن در بدن جلوگیری می‌نماید. علاوه بر این، به نظر می‌رسد که فیبر قابل حل (بذر کتان و آلو بخارا) متابولیسم استروژن را به فرمی که خطر کمتری داشته باشد تبدیل می‌کند، در حالی که فیبر غیر قابل حل (سبوس گندم) تاثیر مشابهی ندارد. به همین دلیل، لوبیا‌ها، جو، دانه چیا و بذر کتان ممکن است به خاطر این‌که حاوی فیبر قابل حل بالایی هستند تاثیر محافظتی بیشتری برای بدن داشته باشند.
یک مطالعه کنترل موردی برجسته و جالب توجه به طور خاص نگاهی به منابع متفاوت فیبر داشته است تا ارتباط بین فیبر سبزیجات، فیبر میوه‌ها و فیبر غلات را با سرطان سینه مشخص نماید. جالب است که وقتی فیبر با توجه به منابع آن مشخص و تفکیک شد، تنها فیبر میوه‌ها و فیبر سبزیجات خطر این سرطان را کاهش داد. در این مطالعه ۵۲ درصد کاهش خطر برای مصرف بالای فیبر سبزیجات و ۴۶ درصد کاهش خطر برای مصرف فیبر میوه‌ها مشاهده شد. در مقایسه با این فیبر‌ها، هیچ ارتباطی بین فیبر غلات و خطر سرطان پستان وجود نداشت. یک مطالعه جدید که در ماه فوریه سال ۲۰۱۳ منتشر شد، وقتی ارتباط بین انواع فیبر و خطر سرطان پستان را بررسی نمود، به نتیجه مشابهی دست یافت. این مطالعه بخشی از مطالعه بزرگ اروپایی در مورد بررسی سرطان و تغذیه بوده است که در آن بیش از ۳۰۰۰۰۰ زن مورد مطالعه قرار گرفتند، آن‌ها دریافتند که در میان انواع فیبر‌های موجود در گروه‌های غذایی تنها فیبر سبزیجات با کاهش خطر سرطان پستان ارتباط داشته است.
فیبر به تنهایی دارای برخی خواص محافظتی در برابر سرطان پستان می‌باشد خواصی مانند محدود نمودن تاثیرات گلایسمیکی غذاها و کمک به دفع استروژن، ولی ما برای دست‌یابی به محافظتی مطلوب و بهینه باید بر روی غذاهایی تمرکز کنیم که علاوه بر فیبر فراوان سرشار از ترکیبات دارویی گیاهی نیز باشند. سبزیجات، لوبیا‌ها، پیاز‌ها، قارچ‌ها، توت‌ها و دانه‌ها حاوی ترکیبات دارویی ضد سرطانی بی‌شماری می‌باشند و به خصوص سبزیجات سبز رنگ، قارچ‌ها و دانه‌های چیا و کتان علاوه بر فیبر حاوی مواد ضد استروژنیک نیز می‌باشند که باعث شده تا این غذاها نسبت به غلات در مقابل سرطان پستان مبارزان موثرتر و قوی‌تری باشند.
مقاله‌ای از دکتر جوئل فورمن
بن‌مایه: وگن کایند (http://vegankind.ir)

۵
از ۵
۹ مشارکت کننده