​​وب‌سایت شخصی فرتورچین

Forturchin Personal Website

لوگو فرتورچین

۱۰ نوع منبع غذای گیاهی برای افزایش سلامتی چشم

۱۰ نوع منبع غذای گیاهی برای افزایش سلامتی چشم

استفاده از غذاهای گیاهی حاوی آنتی اکسیدان نقش مهمی در سلامت چشم دارند. مطالعات نشان می‌دهد که مصرف غذاهای حاوی آنتی اکسیدان ارتباط مستقیمی با سلامت چشم و جلوگیری از بیماری‌هایی نظیر آب مروارید، شب‌کوری و آب سیاه دارد.
۱۰ نوع منبع غذای گیاهی برای افزایش سلامتی چشم:
۱- سبزیجات با برگ‌های سبز تیره مانند کلم پیچ، اسفناج، شلغم و خردل سبز بهترین منبع لوتئین و زئاگزانتین می‌باشند. سبزی برگ منبع غنی از ویتامین ث است که سبب جلوگیری از ابتلا به بیماری آب سیاه چشم glaucoma می‌شود.
۲- هویج و سیب زمینی سرشار از آنتی اکسیدان‌های مفید برای چشم و منبع غنی بتا کاروتن می‌باشند، رنگ‌دانه‌ها در میوه‌ها و سبزیجات با رنگ نارنجی منبع ویتامین آ بوده و نقش اصلی را در دید نرمال چشم ایفا می‌کنند و در جلوگیری از شب‌کوری و محافظت از قرنیه نیز بسیار مفید می‌باشند.
۳- کلم‌ها مانند کلم پیچ، گل کلم و کلم بروکلی دارای درصد بسیار بالایی از لوتئین، زئاگزانتین و ویتامین ث می‌باشند.
۴- مرکبات، توت فرنگی و آب پرتقال سرشار از ویتامین ث هستند همانند گوجه فرنگی و فلفل قرمز که دارای لوتئین و لیکوپن بوده و نقش موثری در سلامت چشم دارند.
۵- بسیاری از میوه‌ها سرشار از لوتئین و زئاگزانتین می‌باشند مثل زردآلو، هلو، انبه، پاپایاس، پرتقال، نارنگی، خربزه و طالبی. به خصوص طالبی که دارای مقدار بیشتری از املاح و مواد ذکرشده می‌باشد.
۶- گیاهان و ادویه‌جات، مانند کاری، شوید، جعفری و آب تره حاوی غلظت‌های قابل توجهی از لوتئین می‌باشند.
۷- دانه و روغن بزرک منبع غنی امگا ۳ بوده و تاثیر معکوسی بر سندرم خشکی چشم دارد.
۸- سیر، دانه آفتابگردان، آجیل، گردو، بلغور جو و برنج حاوی سلنیوم و مواد معدنی مهمی است که به جذب آنتی اکسیدان‌ها در جهت پیشگیری از بیماری‌های مختلف چشمی کمک می‌کنند.
۹- لوبیا، جو و گندم حاوی یکی از مهم‌ترین مواد معدنی یعنی روی است که نقش اساسی درکمک به جدب آنتی اکسیدان‌های مفید برای سلامتی چشم را دارد.
۱۰- جوانه گندم، سویا، پسته و بادام سرشار از ویتامین ای بوده و به همراه سبزیجات دارای برگ سبز و غلات غنی شده نقش مهمی در جلوگیری از ابتلا به آب مروارید چشم را دارند.
لوتئین و زئاگزانتین: آنتی اکسیدان‌هایی هستند که به طور معمول در گیاهانی مثل هویج و ذرت یافت می‌شوند و از عوامل موثر در جلوگیری از ابتلای چشم به بیماری‌های مختلف می‌باشند.
آنتی اکسیدان: ویتامین‌ها و املاحی هستند که سلول‌های بدن را در برابر رادیکال‌های آزاد محافطت می‌کنند.
بتا کاروتن: ترکیبی است که در بدن شکسته شده و به ویتامین آ تبدیل می‌شود.
رادیکال آزاد: موادی هستند که در اثر شکسته شدن ناقص چربی و پروتئین و یا از مصرف سیگار و آلودگی هوا ایجاد می‌شوند. رادیکال‌های آزاد به بافت‌ها و سلول‌های بدن حمله کرده و نارسائی‌ها و بیماری‌های متعددی را سبب می‌شوند.
لیکوپن: آنتی اکسیدانی است که به صورت رنگ‌دانه در گوجه فرنگی و میوه‌های قرمز رنگ موجود می‌باشد.
بن‌مایه: وگن کایند (http://vegankind.ir)

۵
از ۵
۲ مشارکت کننده