​​وب‌سایت شخصی فرتورچین

Forturchin Personal Website

لوگو فرتورچین

زندگی سالم و طولانی با تغذیه‌ی گیاهی

زندگی سالم و طولانی با تغذیه‌ی گیاهی

با یک برنامه‌ریزی دقیق و منظم، یک رژیم عذایی گیاهی می‌تواند تمامی ویتامین‌ها و مواد معدنی مورد نیاز برای یک زندگی سالم و طولانی مدت را تامین کند. استفاده نکردن از منابع گوشتی و جلوگیری از رسیدن کلسترول و چربی اشباع شده به بدن که زمینه‌ساز بسیاری از بیماری‌ها می‌باشد از ارکان اصلی سلامتی عمومی بدن انسان می‌باشد.
فواید عمده گیاه‌خواری
یک رژیم غذایی گیاهی برنامه‌ریزی شده و دقیق می‌تواند نقش به سزایی در کاهش ابتلا به بیماری‌های عمومی و خطرناک داشته باشد. بیماری‌ها و نارسایی‌هایی از قبیل: چاقی، انسداد عروق، فشار خون بالا، دیابت، سرطان روده و پروستات و انواع بیماری‌های قلبی. گیاه‌خواران همچنین آمار بسیار پایینی از لحاظ بستری شدن و مرگ در اثر بیماری‌های شایع خطرناک دارند. در صورتی که رژیم غذایی گیاهی را انتخاب می‌کنید، دقت کنید تا تمامی نیازهای بدن خود از لحاظ ویتامین، پروتئین و املاح را برآورده سازید. البته از آن‌جایی که طبیعت سرشار از مواد غذایی متنوع می‌باشد، شما کار سختی برای تامین مواد مورد نیاز خود نخواهید داشت و تنها، برنامه‌ریزی و آگاهی داشتن از خصوصیات مواد موجود در طبیعت است که شما را به سوی سلامتی مطلق سوق خواهد داد. به منظور داشتن یک برنامه کامل غذایی شما باید در کنار استفاده از تنوع غذاهای گیاهی موجود، در رساندن پروتئین، آهن، کلسیم، روی و انواع ویتامین‌ها به بدن خود نیز دقت کنید.
پروتئین
پروئین یک عامل حیاتی برای فعالیت قسمت‌های مختلف بدن بوده و کار ساخت و بازسازی بافت‌های مختلف بدن را برعهده دارد. مواد گیاهی زیادی در طبیعت پروتئین دارند ولی تنها موردی که سرشار از پروتئین خالص و بدون کلسترول است سویا می‌باشد. لوبیا، نخود، آجیل، دانه‌ها و جوانه‌ها از دیگر منابع پروتئین گیاهی می‌باشند.
آهن، روی، کلسیم و ید
عناصری مثل آهن، روی کلسیم و ید که نقش‌های تعیین کننده‌ای در رشد بدن، افزایش ایمنی بدن در برابر عوامل خارجی و بیماری‌ها، جلوگیری از اختلالات پوستی و خون سازی را ایفا می‌کنند، به مقدار فراوان در انواع سبزیجات، غلات، میوه‌ها و حبوبات یافت می‌شوند.
ویتامین‌ها و املاح
انواع ویتامین‌ها و املاح موجود در میوه‌ها و سبزیجات جهت رشد و بازسازی قسمت‌های مختلف بدن از قبیل پوست و مو بهبود کارکرد سیستم گوارشی، بینایی، عصبی، حافظه و سوخت و ساز بدن ضروری و حیاتی می‌باشند. استفاده از رژیم‌های غذایی بسیار متنوع گیاهی جهت افزایش و پایداری سلامتی ارمغان طبیعت زیبا و حیرت‌انگیز به انسان متفکر و اندیشمندی است که زندگی را در کنار احترام به تمامی مخلوقات، با ارزش و دلپذیر می‌داند.
بن‌مایه: وگن کایند (http://vegankind.ir)

۵
از ۵
۴ مشارکت کننده