​​وب‌سایت شخصی فرتورچین

Forturchin Personal Website

لوگو فرتورچین

محل مناسب برای نگهداری از زیورآلات

محل مناسب برای نگهداری از زیورآلات

۱۶ نکته برای انتخاب محل مناسب نگهداری از زیورآلات و جواهرات که لازم است بدانیم!
جالب نیست وقتی از میان وسایل درهم ریخته مانند اسباب‌بازی‌های بچه یا جعبه جواهرات درهم ریخته به دنبال قطعه زیورآلاتی هستید که شما را زیبا و لوکس نشان می‌دهد. در عوض می‌توانید زیورآلات خود را درون یک جعبه سازمان داده و کلکسیون زیورآلاتی باب میل‌تان را برای خود بسازید. همچنین می‌توانید ویترینی در معرض دید برای زیورآلات خود بسازید و یا آنها را مخفی نگه دارید. روش‌های زیادی وجود دارد که می‌توان زیورآلات و اکسسوری خود را حفظ و نگهداری کرد. بهترین روش برای نگهداری زیورآلات وابسته به فضا و مکان و نوع زیورآلاتی است که شما دارید.
نگهداری از زیورآلات در ویترین
۱. درخت زیورآلات بسازید و یا بخرید. درخت زیورآلات بهترین گزینه برای نمایش گذاشتن و نگهداری از زیورآلاتی همچون گردنبند، دستبند، پابند و… است. به راحتی می‌توانید انگشتر، النگو، نیم‌ست و سرویس خود را از شاخه‌های درختان آویزان کنید. اگر درخت زیورآلات را از فروشگاهی تهیه کردید اطمینان حاصل کنید که جنس درخت باعث زنگ‌زدگی و یا خراش بر روی جواهرات نمی‌شود. در مقابل اگر می‌خواهید درخت زیورآلات مطابق با میل خود و با هنر دست خود بسازید، دکوراسیون جواهرات خود را در نظر بگیرید و مطابق با ارتفاع و اندازه آنها درخت را بسازید.
۲. زیورآلات خود را درون محفظه شیشه‌ای به نمایش بگذارید. یک درخت کوچک مناسب با اندازه محفظه درون شیشه انتخاب کنید و زیورآلات خود را از آن آویزان کنید. تنگ شیشه‌ای را می‌توانید در اتاق خواب یا اتاق نشیمن قرار دهید. تنگ شیشه‌ای برای این کار در بعضی از فروشگاه‌های هدیه فروشی و امثال آنها یافت می‌شود و همچنین می‌توانید در طرح‌ها و اندازه‌های مختلف در فروشگاه‌های اینترنتی ببینید و خرید کنید.
۳. از چهارچوب عکس برای نمایش زیورآلات خود استفاده کنید. شیشه محافظ قاب عکس دیواری و یا اشیا دکوری را بردارید. چهارچوب را از دیوار آویزان کنید و درون آن چند میخ کوچک یا پونیز به دیوار بزنید. سپس گردنبند، گوشواره و حتی دستبند خود را می‌توانید از آن آویزان کنید. به جای پونیز می‌توانید از یک سیم که به راحتی بتوان فرم و شکل داد، استفاده کنید و آن را بر پشت شیشه چارچوب بچسبانید و اشیا زینتی را از آن آویزان کنید.
۴. زیورآلات خود را از جارختی یا قلاب لباس آویزان کنید. یک تکه چوب (تخته) خشک پیدا کنید و بر روی آن رنگ و جلا بزنید، سپس تعدادی آویز و یا قلاب شیک و جذاب با میخ یا چسب به تخته بچسبانید. سپس تخته را بر روی دیوار بزنید و زیورآلات خود را از آن آویزان کنید.
۵. زیورآلات را درون فنجان چای قرار دهید. به بازار بروید و از فروشگاه‌هایی که لوازم دکوری می‌فروشند چند عدد فنجان چای شیک و زیبا مطابق با سلیقه خود خریداری کنید. آن را درون کمد لباس و یا دکور آشپزخانه قرار دهید و انگشتر و سایر جواهرات خود را درون آن قرار دهید. این فنجان نه تنها محافظ زیورآلات شما می‌باشد بلکه با این کار می‌توانید در مواقع لزوم به راحتی آنها را بیابید و از این فنجان می‌توانید به عنوان دکور نیز استفاده کنید.
۶. گردنبند خود را از مانکن آویزان کنید. این روش یک ایده جالب برای کسانی که گردنبند‌های فشن و مد روز دارند می‌باشد. می‌توانید مانکن‌های مناسب با سلیقه خود را از فروشگاه‌های جواهر فروشی، طراحی لباس و یا هدیه و اکسسوری فروش‌ها تهیه کنید.
۷. دستبند‌های خود را بر روی بطری‌های شیشه قرار دهید. بطری‌هایی که دارای رنگ و نقش و طراحی زیبا و شیک هستند را انتخاب کنید و آنها را بر روی میز آرایش بچینید. دستبند‌ها را بر روی دهانه بطری بگذارید و یک منظره زیبا از دستنبند‌ها را خلق کنید.
۸. گوشواره‌های خود را درون شانه تخم مرغ سرامیکی نگهدارید. به فروشگاه‌های لوازم آشپزخانه سر بزنید و یا به صورت آنلاین شانه تخم مرغ سرامیکی خریداری کنید. شانه تخم مرغ علاوه بر نگهداری تخم مرغ می‌تواند یک محل مناسب برای نگهداری از گوشواره‌ها باشد. هر جفت از گوشواره را درون هر خانه قرار دهید و یک منظره زیبا از گوشواره‌های‌تان بسازید.
۹. گردنبند‌های خود را از شاخ و برگ درختان یا شاخ حیوانات آویزان کنید. اگر در خانه شما شاخ گوزن یا حیوان دیگری که به عنوان ابزارهای دکوری استفاده می‌کنید باشد، بهتر است گردنبند‌های خود را از آن آویزان کرده و شاخ را بر روی دیوار نصب کنید و یک منظره زیبا و جذاب خلق کنید. به جای آن می‌توانید از شاخه درختان خشک شده استفاده کرده و آنها را درون گلدان قرار دهید و گردنبند‌های خود را از آن آویزان کنید. همچنین می‌توانید شاخه‌ها را با استفاده از اسپری رنگ مورد علاقه‌تان رنگ‌آمیزی کنید.
۱۰. از بشقاب‌های کوچک مخصوص نگهداری زیورآلات استفاده کنید. زیورآلاتی همچون انگشتر، گوشواره، دستبند را که به صورت روزمره استفاده می‌کنید می‌توانید بر روی بشقاب‌های شیک کوچک قرار دهید و جهت دسترسی آسان می‌توانید بر روی میز آرایش، کمد لباس و یا… قرار دهید. همچنین به جای بشقاب می‌توانید از یک کاسه زیبا نیز استفاده کنید.
روش دوم: حفاظت از زیورآلات
۱. هر قطعه از زیورآلات الماس را از یکدیگر جدا نگهداری کنید. جواهراتی که در ساخت آنها از الماس استفاده شده است باید به صورت جدا از یکدیگر و جدا از سایر زیورآلات نگهداری شوند. اگر آنها را کنار یکدیگر نگهداری کنید ممکن بر روی یکدیگر خراش ایجاد کنند. با استفاده از جعبه نگهداری از جواهرات انگشتر، گوشواره دستبند ، گردنبند و سایر زیورآلات را از هم جدا نگهدارید و یا اینکه هر کدام را درون جعبه خود قرار دهید.
۲. زیورآلات مروارید را از پلاستیک به دور نگهدارید. ترکیب شیمیایی مواد پلاستیکی باعث فاسد شدن و خراب شدن مروارید می‌شود. بنابرین مروارید را از هرگونه جعبه یا ظروف پلاستیکی و پونیز زدن به آن دور نگه دارید. به جای جعبه‌های چوبی بهترین گزینه برای نگهداری مروارید است.
۳. زیورآلات نقره‌ای را درون پارچه‌ای نقره‌ای بپیچید. زیورآلات نقره را می‌توانید کنارهم و درون یک پارچه نرم نقره‌ای بپیچید. می‌توانید از کیسه‌های کوچکی که دهانه آنها با کش یا نخ بطور کامل بسته می‌شوند و مانع از ورود هوا به داخل کیسه می‌شوند استفاده کنید. این کار باعث کاهش سرعت زنگ‌زدگی در زیورآلات نقره می‌شود. شما می‌توانید از این نوع کیسه‌ها در فروشگاه‌های نقره فروشی یا بصورت آنلاین خرید کنید.
۴. زیورآلات خود را در حدالممکن در دمای ثابت و با رطوبت کم نگه دارید. رطوبت زیاد باعث زنگ‌زدگی سریع زیورآلات می‌شود، بنابرین بهتر است زیورآلات خود را دور از رطوبت حمام، زیرزمین و… نگه دارید. دمای زیاد نیز می‌تواند باعث از بین رفتن رنگ پوسته زیورآلات و مروارید شود. اتاق خواب که به دور از رطوبت است معمولا محیط بهتری برای نگهداری از زیورآلات است.
۵. زیورآلات گران‌قیمت خود را در جای امن نگه دارید. با اینکه زیورآلات گران‌بها و ارزان‌قیمت خود را به آشناهای خود نشان می‌دهید آنها را در جای امن نگه دارید. از جعبه یا مکان‌های ایمنی برای نگهداری از زیورآلات نگهداری کنید، همچنین می‌توانید از جواهر فروشی‌ها جعبه‌های مخصوص نگهداری از زیورآلات را تهیه کنید و جواهرات خود را درون آن قرار دهید.
۶. زیورآلات خود را درون درآور مخصوص جواهرات سازماندهی کنید. استفاده و سازماندهی کردن زیورآلات درون درآور آسان است. درآور مخصوص نگهداری جواهرات را می‌توانید از فروشگاه‌های زیورآلات فروشی، هدیه فروشی و فروشگاه‌های آنلاین در سایز‌های مختلف موجود می‌باشد و می‌توانید خرید کنید.
بن‌مایه: لوکس گلامور (https://www.deluxeglamour.com)

۵
از ۵
۲ مشارکت کننده