​​وب‌سایت شخصی فرتورچین

Forturchin Personal Website

لوگو فرتورچین

تابلوفرش چاپی چیست؟

تابلوفرش چاپی چیست؟

سوال بسیاری از خریدارانی که می‌خواهند عکس خود را تبدیل به تابلوفرش تبدیل نمایند این است که تابلوفرش چاپی چیست؟ و چه تفاوتی با تابلوفرش ماشینی بافتی دارد؟ همانطور که شاهد هستید علم و تکنولوژی به صورت پیوسته در حال پیشرفت و به روز شدن است و این امر را در تمامی محصولات چه فرش و چه سایر تولیدات داخلی و خارجی شاهد هستیم. در واقع در هر حوزه متخصصان تلاش می‌کنند نواقص موجود در محصولات کنونی را مرتفع نموده و تولیداتی جدید و بی‌نقص را روانه بازار نمایند تا رضایت مشتریان بیشتر از گذشته جلب شود.
تولید تابلوفرش چاپی هم در جهت رفع نواقص موجود در تابلوفرش‌های ماشینی بافتی بوده است. همانطور که می‌دانید تابلوفرش‌های بافتی توسط دستگاه‌های بافندگی فرش به صورت جفت بافت می‌شود و لذا اگر کسی بخواهد عکس شخصی خود را به تابلوفرش تبدیل کند ناچار است هزینه بافت هر دو تابلوفرش را پرداخت نماید، در صورتی که عملا به تابلوفرش دوم نیازی ندارد. علاوه براین تولید تابلوفرش بافتی نیازمند طراحی است یعنی یک عکس ابتدا باید توسط طراح حرفه ای به صورت پیکسلی و متناسب با پالت رنگی دستگاه بافندگی طراحی شده و پس از آن در نوبت بافت قرار گیرد که این امر هم زمان‌بر بوده و از حوصله بسیاری از مشتریان خارج است.
معرفی تابلوفرش چاپی
در تبدیل عکس به تابلوفرش به روش چاپی ابتدا شرکت بازرگانی تابلوفرش سفید را که به صورت رولی توسط دستگاه‌های بافندگی به روز بافته شده و شانه و تراکم آن بالا و الیاف آن مناسب برای چاپ است را تهیه نمود و در ابعاد مشخص برش زده و ریشه می‌کند. پس از آن سفارشات مشتریان اعم از طرح منظره و چهره و آیه را در ابعادی که سفارش داده شده بر روی کاغذ مخصوص، چاپ نموده و سپس توسط دستگاه چاپ سابلیمیشن حرارتی و یا دستگاه یو وی طرح چاپ شده روی کاغذ بر روی فرش برگردانده می‌شود و تابلوفرش چاپی در کمتر از دو دقیقه تولید می‌شود. همانطور که مشخص است دیگر از هر طرح دو تابلوفرش تولید نمی‌شود و مشتری نیاز به پرداخت هزینه و زمان بیشتر برای خرید محصول مورد نظرش ندارد.
تابلوفرش چاپی قابلیت شستشو دارد؟
بسیاری از مشتریان تابلوفرش چاپی که می‌خواهند طرح مورد نظرشان روی تابلوفرش چاپ شود، گمان می‌کنند که امکان تغییر رنگ به مرور زمان یا بر اثر شستشو در تابلوفرش‌ها وجود دارد و لذا در خرید این محصول تردید می‌کنند. اما لازم است بدانید که چاپ عکس روی تابلوفرش در دمای بیش از ۱۵۰ درجه سانتی‌گراد انجام می‌شود و بنابراین تنها زمانی امکان تغییر رنگ در فرش وجود دارد که دما به این میزان برسد که همه ما می‌دانیم در هیچ نقطه‌ای از کره زمین چنین دمایی در محیط ایجاد نشده و نخواهد شد. بنابراین با خیالی آسوده می‌توانید این محصولات زیبا را خریداری نماید. دمای آبی که برای شستشو هم استفاده می‌شود هیچوقت به این دما نمی‌رسد چرا که آب در دمای ۱۰۰ درجه سانتی‌گراد بخار شده و در نتیجه شستشو محصول هم بلامانع بوده و نکرانی هم در این مورد وجود ندارد. توصیه می‌شود در صورت نیاز به شستشو آب ولرم با کمی شامپو فرش را ترکیب نموده و تابلوفرش را با خیالی راحت شستشو دهید.
بن‌مایه: فرش پرسان (https://parsancarpet.com)

۵
از ۵
۱ مشارکت کننده