​​وب‌سایت شخصی فرتورچین

Forturchin Personal Website

لوگو فرتورچین

راهنمای خرید مجسمه‌ی دکوری و تزیینی

راهنمای خرید مجسمه‌ی دکوری و تزیینی

مقدمه: برای تزیین فضای داخلی منزلتان و ارتقاء زیبایی‌های دکوراسیون داخلی خانه، می‌توان از المان‌ها و وسایل دکوری متعددی بهره گرفت. خرید مجسمه دکوری و تزیینی یکی از اولین راهکارهایی است که هر کدام از ما برای طراحی داخلی فضای منزلمان، به فکر استفاده از آنها افتاده‌ایم. خرید مجسمه تزیینی و دکوری ضمنا یکی از قدیمی‌ترین و محبوب‌ترین راهکارهای تزیین فضاهای مختلف خانه است.
در طراحی‌های مدرن دکوراسیون داخلی، مجسمه‌ها نقشی حیاتی و بسیار مهم دارند. در این سبک از طراحی دیگر خبری از استفاده از مجسمه‌های غول پیکر، تنها و محدود به سالن و بخش پذیرایی از میهمانان نیست. در این سبک از طراحی فضای داخلی، شما قادر خواهید بود به صورتی خلاقانه و بسیار آزادانه‌تر از قبل، پس از خرید مجسمه دکوری از آن در هر فضایی استفاده نمایید. همان طور که احتمالا شما هم با یک جستجوی کوتاه در اینترنت درخواهید یافت، اکنون از مجسمه تزیینی علاوه بر سالن‌های اصلی، در اتاق خواب، فضای باز بیرون از منزل و حتی سرویس‌های بهداشتی نیز استفاده می‌شود.
مجسمه‌ها یکی از قدیمی‌ترین و اصیل‌ترین وسایل دکوری
مجسمه دکوری یکی از قدیمی‌ترین و محبوب‌ترین المان‌های تزیینات داخلی ساختمان از دیرباز بوده است. استفاده از تندیس‌ها و پیکرتراشه‌های ارزشمند در تمامی خانواده‌های شاخص و سلطنتی، یکی از اجزای جدایی ناپذیر تزیینات کلاسیک خانه‌هایشان بوده است. اما همان طور که گفتیم، استفاده و خرید مجسمه دکوری و تزیینی در طراحی فضای داخلی مدرن، این روزها کاملا متفاوت است. تنوع این اقلام و همچنین نقش مهم آنها در فضای طراحی خانه‌های امروزی موجب شده است، تا هر شخصی و با توجه به سبک مورد علاقه‌اش، اقدام به خرید مجسمه تزیینی نماید.
در هنگام خرید مجسمه دکوری یا خرید مجسمه تزیینی به چه نکاتی توجه کنیم؟
پیش از هر چیز و قبل از خرید مجسمه دکوری یا خرید مجسمه تزیینی به سبک طراحی داخلی منزلتان توجه کنید. مجسمه‌ها نیز همچون هر المان تزیینی دیگری، دارای سبک  و گونه‌های متفاوتی هستند. شما زمانی منزلی زیبا خواهید داشت که تمامی اجزای ریز و درشت دکوراسیون داخلی منزلتان، از یک سبک خاص پیروی کنند. در نتیجه و در هنگام خرید مجسمه دکوری، پیش از هر چیز به این موضوع توجه کنید که آیا این مجسمه تزیینی با سایر اجزای دکوری منزلتان همچون تابلوها، مبلمان و حتی سبک پرده انتخابی شما، هماهنگی دارد یا خیر؟ یک مجسمه مدرن در کنار مبلمان کلاسیک، نه تنها موجب زیبایی فضای داخلی منزل شما نخواهد شد، بلکه می‌تواند هارمونی فعلی موجود را نیز برهم بزند. همچنین در هنگام خرید مجسمه تزیینی و دکوری، به محدودیت‌های فضای منزل خود توجه کنید.
نکاتی در مورد خرید مجسمه دکوری یا خرید مجسمه تزیینی
در یک منزل زیبا، ساده و البته شیک، فضای مناسب و با هارمونی متناسب به هر المان دکوری اختصاص داده شده است. هرگز در یک فضای محدود از چندین المان دکوری و تزیینی به صورت شلوغ استفاده نکنید. برای خرید مجسمه تزیینی پیش از هر چیز به این موضوع توجه کنید که استفاده از آن باید به گونه‌ای باشد که نه خیلی محدود و بی‌اثر بوده و نه این که با قرارگیری در یک دکور شلوغ، به چشم نیاید. همچون همیشه به شما توصیه می‌کنیم در انتخاب و خرید مجسمه دکوری یا خرید مجسمه تزیینی هم کمی به خود اجازه دهید تا انتخاب‌های متفاوت و جدیدی داشته باشید. خلاقیت شما مهمترین فاکتور در داشتن خانه‌ای با دکوراسیون داخلی زیبا است.
انواع مجسمه دکوری و مجسمه تزیینی
همان طور که تا این جای کار مطالعه کردید، مجسمه‌ها نیز همچون هر هنر و وسایل دکوری دیگری، دارای سبک‌های متعددی هستند.  شاید صحیح‌ترین عبارت آن باشد که به تعداد سبک‌های هنری و معماری، سبک‌های مختلف مجسمه‌سازی هم وجود دارد.
خرید مجسمه دکوری مدرن
این سبک از مجسمه‌ها، محبوب‌ترین نوع وسایل دکوری امروزی هستند. فضای محدود موجود در زندگی مدرن شهری موجب شده است تا سبک طراحی داخلی مدرن و به طبع آن سبک‌های جدید تزیین فضای داخلی، پدید آیند. در سبک طراحی مدرن همه اجزا به گونه‌ای طراحی شده‌اند که در ساده‌ترین فرم و کمترین حجم ممکن، بیشترین مفهوم را به مخاطب القا کنند. اگر خانه خود را به صورت مدرن، چیدمان و طراحی کرده‌اید، حتما در هنگام خرید مجسمه دکوری یا خرید مجسمه تزیینی گونه‌هایی را انتخاب کنید که با این سبک طراحی منزلتان، هارمونی داشته باشند.
خرید مجسمه تزیینی کلاسیک
سبک کلاسیک با این حال که به مرور خیلی از مخاطبانش را از دست داده است، اما هنوز هم یکی از سبک‌های محبوب است. به طور مثال اگر شما از مبلمان استیل استفاده می‌کنید، قطعا باید در هنگام خرید مجسمه دکوری یا تزیینی، به سراغ پیکرتراشه‌ها یا مجسمه‌هایی در این سبک‌های جدی و کلاسیک باشید. فراموش نکنید که هارمونی، شرط اول انتخاب شما باید باشد.
بن‌مایه: معماریان (https://memarian.org)

۵
از ۵
۲ مشارکت کننده