دلایل گیاه‌خوار بودن انسان

دلایل گیاه‌خوار بودن انسان

دلایل زیر ثابت می‌کند انسان به‌طور حتم جزو گیاه‌خواران می‌باشد و اشتباهاً از روی حرص، شاید هم به‌خاطر اجبار در دورانی که یخ سطح کره‌ی زمین را پوشانده بود به این تغذیه‌ی غلط روی کرد و تا زمانی که دست از این عادت مضرش بر ندارد، روی سلامت و آرامش را نخواهد دید. آن‌چه مسلم است در طبیعت هر چیز در جای خاص خودش قرار دارد. انسان موجودی نیست که ساختمان بدنش چیزی مغایر با قوانین طبیعت باشد. او نیز زاده‌ی طبیعت است و وابستگی نزدیکی به طبیعت داد. هرگاه او را روی‌هم‌رفته با سایر جانوران مقایسه کنیم می‌بینیم نه شبیه است به جانوران درنده و نه به حیوانات چرنده. بلکه ساختمان بدن او بسیار نزدیک است به ساختمان میمون‌های میوه‌خوار.
دلیل اول
در طبیعت آن دسته از پستانداران که آب را هنگام نوشیدن لیس می‌زنند مثل گربه، ببر، خرس و گرگ، گوشت‌خوار هستند و هر کدام که آب را می‌مکند یا هورت می‌کشند مانند گاو، فیل و انسان گیاه‌خوار می‌باشند.
دلیل دوم
انسان و بقیه‌ی گیاه‌خواران قادرند آرواره‌ی پایین خود را بدون تکان دادن سر علاوه بر بالا و پایین به طرفین نیز تکان دهند در حالی که درندگان از حرکات جنبی فکین که جهت آسیاب کردن دانه به گیاه‌خواران داده شده عاجز می‌باشند.  
دلیل سوم
آرواره‌ی جانوران گوشت‌خوار دارای دندان‌های شمشیری‌شکل هست که به دو دندان نیش بزرگ برای پاره کردن مجهز است. این آرواره‌ها بسیار پرقدرت و خردکننده می‌باشند، اما در گیاه‌خواران دندان‌ها صاف و مسطح هستند و دندان‌های کلبی هم‌سطح بقیه‌ی دندان‌هاست، آرواره‌ها ضعیف هستند و برای فشارهای شدید طراحی نشده‌اند. نوع دندان‌های انسان او را جزو لاینفک گروه گیاه‌خواران قرار می‌دهد. (این تفاوت حتی در مینای دندان‌ها هم مشاهده می‌شود).
دلیل چهارم
در ساختمان بدن گوشت‌خواران به علت قابلیت فسادپذیری سریع گوشت، طول روده‌ها کوتاه است تا حیوان بتواند هر چه زودتر آن را دفع نماید. زیرا غذاهای گوشتی پس از هضم در روده، محیط بسیار مناسبی برای رشد باکتری‌های مواد آلی از هم پاشیده و فاسد شده به‌وجود می‌آورد. گیاه‌خواران منجمله انسان دارای روده‌های درازی می‌باشند برای این‌که مواد غذایی به آهستگی مواد مغذی را پس می‌دهند، و از این‌جاست که تغایر غذای یک گوشت‌خوار با گیاه‌خوار مشهود می‌گردد. تبدیل و هضم غذای گیاه‌خواران به‌وسیله‌ی انفعالات تخمیری با همراهی دسته‌های مختلف میکروب‌های گیاهی انجام می‌گیرد. با این تفاوت که آن دسته از میکرب‌ها که برای گوشت‌خواران مناسب است برای گیاه‌خواران مناسب نیست. حتی اگر بدن برای تعدیل آن کوشش کند. این ثابت می‌کند گوشت یک غذای اشتباه و مضر برای گیاه‌خواران می‌باشد.
دلیل پنجم
معده‌ی انسان و عضلات آن بسیار ظریف و حساس است و به هیچ وجه قادر به هضم کامل غذاهای گوشتی نیست در حالی که معده‌ی خشن گوشت‌خواران با عضلات پولادینش کار اصلی هضم را انجام می‌دهد. این اساسی‌ترین دلیل برای هضم نکردن غذا، یبوست و دل درد در آدمهایی‌ است که از گوشت برای خوراک استفاده می‌کنند.
دلیل ششم
ترشح غده‌های معده و لوزالمعده‌ی انسان و بقیه‌ی حیوانات گیاه‌خوار به بافت‌های گوشت بسیار کم‌اثر است و نمی‌توانند قادر باشند مانند ترشحات غدد یک درنده، گوشت (و همچنین استخوان حیوانات) را نرم و حل کنند.
دلیل هفتم
گوشت دارای ازت زیادی است که دفع آن از عهده‌ی کبد جانوران گیاه‌خوار ساخته نیست و همین علت اصلی امراضی چون نقرس و ناراحتی‌های کبدیست که به کرات نزد افراد گوشت‌خوار دیده می‌شود، بوی بد دهان و بعضی از انواع سردردها و سرگیجه‌ها نیز زاییده‌ی همین سبب است.
دلیل هشتم
انسان قادر نیست مانند حیوانات گوشت‌خوار از جسد حیوانات به‌طور کامل و طبیعی استفاده کند. وقتی شیر، روباه یا هر حیوان دیگری طعمه‌اش را شکار می‌کند فقط گوشت‌های ران و سر و سینه آن را نمی‌خورد، بلکه گوشت، پوست و استخوان را با هم می‌بلعد و با این کارش تعادلی از نقطه نظر احتیاجات گوناگون بدن به مواد مختلف غذایی بر قرار می‌کند.
دلیل نهم
چاک دهان گوشت‌خواران بسیار عریض است به‌طوری که می‌توانند هنگام بلعیدن آن را به‌حد زیادی بازنمایند، چاک کوچک دهان انسان دلیل محکم دیگری بر میوه‌خوار بودن اوست.
دلیل دهم
چربی‌های موجود در گوشت حیوانات به زحمت از بدن گیاه‌خواران دفع می‌گردد و اغلب به‌صورت پیه در ناحیه‌های شکم، ران، باسن و غبغب مردم گوشت‌خوار ذخیره می‌شود، همین چربی‌هاست که در جدار داخلی رگ‌ها جمع شده و حرکت خون را نامنظم می‌سازد. سکته‌های قلبی حاصل این تغذیه‌ی اشتباه و شکم‌پرستانه است. مصرف چربی‌های گیاهی مثل روغن زیتون، آفتابگردان و غیره هیچ وقت دیده نشده که عارضه‌ای ایجاد کند.
دلیل یازدهم
حیوانات گوشت‌خوار می‌توانند به سرعت بدوند و شکار خود را در حال گریز بگیرند، اما انسان چون میوه‌خوار است، قادر به این کار نیست و در عوض به راحتی دانه از گیاهان بر می‌چیند یا از درختان بالا می‌رود و برای خوراکش میوه می‌کند.
دلیل دوازدهم
چشم گوشت‌خواران بر خلاف چشم انسان و دیگر جانوران گیاه‌خوار که نامتغییر می‌باشد، قادر است در تاریکی ببیند و مردمکش کوچک و بزرگ شود.
دلیل سیزدهم
پروتئین حاصله از گوشت برای جذب شدن، معده‌ی انسان را به یک کار طاقت‌فرسا وامی‌دارد، در حالی که پروتئین‌های نوع گیاهی راحت‌تر جذب شده و بدن انسان و دیگر حیوانات گیاه‌خوار آن‌ها را آسان‌تر قبول می‌کند.
دلیل چهاردهم
حیوانات گوشت‌خوار می‌توانند بوی جانوران دیگر را از خیلی دور استشمام کنند. انسان اصلاً قادر به این کار نیست.
دلیل پانزدهم
تمام گوشت‌خواران قادرند برای به‌چنگ آوردن شکار، خود را اگر لازم باشد، ساعت‌ها (بی‌حرکت) پنهان کنند و به‌طور غریزی حیله‌های گوناگونی را برای فریب دادن طعمه می‌دانند، انسان نه می‌تواند چند دقیقه جایی بند شود و نه قادر است در جایی که هموار نیست راه برود .
دلیل شانزدهم
طبع انسان چون میوه‌خوار است، همان‌گونه که گوشت‌خواران از دیدن اجساد خون‌آلود اشتهای‌شان تحریک می‌شود، او نیز از دیدن، بوییدن و چشیدن میوه‌ها و سبزیجات لذت می‌برد و خوشش می‌آید و در مقابل از دیدن اجساد خون‌آلود و دل و روده در آمده حالش بهم می‌خورد و غمگین و ناراحت می‌شود. (در ضمن گیاه‌خواران و از جمله انسان بسیار علاقه‌مندند که میوه‌ها را به‌صورت خام بخورند، این در حالی‌ست که خوردن گوشت خام برای انسان تهوع‌آور و غیرقابل قبول می‌باشد. - انسان طبیعتاً از کشتن و خون گریزان است.)
دلیل هفدهم
میوه‌جات و سبزیجات خام از خاصیت شدید شفابخشی و دفع میکروب برخوردارند که برای سلامت انسان بسیار ضروری‌ست. برعکس میوه‌ها و سبزیجات، گوشت اکثر اوقات ناقل ویروس‌ها و میکروب‌های خطرناک است، به‌خصوص انواع و اقسام کرم‌ها که معمولاً از راه گوشت به انسان منتقل شده، در جدار روده می‌چسبند و شخص گوشت‌خوار را مبتلا به کم‌خونی، زردی، رنگ پریدگی، لاغری، ضعف بنیه، پرخوابی و بی‌حوصلگی می‌کنند. هر چند پختن تا حدودی این کرم‌ها را از بین می‌برد ولی تصور از بین بردن تمام این موجودات خطرناک از راه پختن یک راه اساسی نیست، زیرا که خیلی از آن‌ها می‌توانند درجه حرارت‌های بسیار شدید را نیز تحمل کنند و تازه آن‌هایی که از بین می‌روند مواد زائد سمی خود را همچنان باقی می‌گذارند و آن اکثریتی که از بین نمی‌روند در بدن به سرعت رشد کرده و زندگی را بر شخص گوشت‌خوار تنگ می‌گردانند. اگر شما نیز گوشت‌خوار هستید چه بسا که مبتلا به این کرم‌ها، ویروس‌ها و انگل‌ها بوده، ولی خودتان از آن خبر نداشته باشید.
دلیل هجدهم
بزاق انسان و دیگر گیاه‌خواران جهت آماده کردن مواد نشاسته‌ای برای هضم در دهان، دارای آمیلاز است، اما بزاق دهان گوشت‌خواران فاقد این ماده می‌باشد.
دلیل نوزدهم
قسمت‌های مختلف گوشت به‌طور وحشتناکی از اسید اوریک (اوره) برخوردار است. مثلا یک کیلو گوشت گوساله دارای ۳۰ گرین و یک کیلو جگر بیش از ۴۰ گرین اسید اوریک دارد، در وضعی که تمام اسید اوریکی که بدن خود می سازد و دفع می‌کند در روز از طریق کلیه‌ها فقط ۶ گرین می‌باشد و اضافه بر این مقدار کاری دشوار برای کلیه‌ها به‌وجود آورده شخص را به امراض گوناگون سخت که ناشی از تراکم اسید اوریک در بدن باشد مبتلا می‌سازد. این بیماری‌ها تا وقتی مریض به خوردن گوشت ادامه می‌دهد هرگز دیده نشده که علاج قطعی داشته باشد.
دلیل بیستم
چرندگان و پرندگان گیاه‌خوار همدیگر را می‌شناسند و به مهربانی در کنار یکدیگر می‌توانند زندگی کنند، مرغ و خروس‌ها لابلای دست و پای گاو و گوسفند بدون آن‌که ترسی به خود راه بدهند می‌لولند و دنبال دانه می‌گردند، اما همین که گرگ یا روباهی نزدیک شود به‌طور غریزی از آن‌جا می‌گریزند. این حالت در انسان هم دیده شده که از حیوانات درنده فرار کند.
دلیل بیست و یکم
دست‌های انسان که به گروه گیاه‌خواران تعلق دارد، برای دریدن ساخته نشده است. انگشتان دست او نشان میوه‌خوار بودن اوست، و الا می‌بایست از پنجه‌هایی برنده و تیز برخوردار باشد.
دلیل بیست و دوم
کنترل حرارت بدن به دو طریق انجام می‌گیرد. یکی با عرق کردن و دیگری با آویختن زبان از دهان و تنفس‌های سریع. کلیه‌ی گیاه‌خواران از طریق اول با استفاده از مجراهای موجود در روی پوست خود و تمامی گوشت‌خواران به طریق دوم با درآوردن زبان و تنفس سریع این کار را انجام می‌دهند مثل سگ و گرگ. عرق کردن در گیاه‌خواران باعث دفع طبیعی سموم احتمالی موجود در گیاهانی که گیاه‌خوار خورده، خواهد شد و چنان‌چه انسانی از خوراک گوشتی استفاده کرده باشد، چون میزان سموم و مواد زائد از میزان طبیعی بالاتر می‌رود، عرق تن او بد بو و متعفن خواهد گردید.
دلیل بیست و سوم
گوشت‌خواران تقریباً ده برابر گیاه‌خواران جوهر نمک (اسید هیدروکلوریک) در بدن خود تولید می‌کنند که بیشتر در هضم قسمت‌های استخوانی گوشت به‌کار گرفته می‌شود و با توجه به میزان جوهر نمک در بدن آدمی هرگز نمی‌شود او را یک گوشت‌خوار به‌حساب آورد.
دلیل بیست و چهارم
انسان می‌تواند در رژیم غذایی خود گوشت را به سادگی حذف کند و در این راستا ادعا می‌شود که رو به سلامت بیشتر هم خواهد گذاشت، ولی او هیچ‌گاه نمی‌تواند غذای طبیعی خود را که گیاهان می‌باشد حذف کند و به زندگی ادامه دهد. این در حالی‌ست که گوشت‌خواران می‌توانند بدون خوردن گیاه زندگی کنند و سالم باقی بمانند.
بن‌مایه: دلتنگی‌های مادر زمین (http://allcreatures.blogfa.com)

۵
از ۵
۹ مشارکت کننده