وگان یعنی

وگان یعنی

- وگان - یعنی غذاهای گیاهی مانند حبوبات، سبزیجات، میوه‌جات، غلات، مغزها و روغن‌های گیاهی را می‌خورم ولی با خوردن تکه‌های اجساد، از کشتار حیوانات پشتیبانی نمی‌کنم.
- وگان - یعنی فسنجان من با بادمجان است، قرمه‌سبزی من با سویا یا قارچ و روزهای تعطیل آفتابی به جای جنازه‌های حیوانات، سبزیجات و سویا کباب می‌کنم.
- وگان - یعنی شیر بادام یا شیر سویا یا شیر فندق یا شیرهای گیاهی دیگر می‌خورم و لب به شیری که برای آن گوساله یا بزغاله یا بره‌ای که بدون مادر و بدون شیر مانده است نمی‌زنم.
- وگان - یعنی نیازی به خوردن تخم قاعدگی مرغ‌ها ندارم و با خرید آن‌ها از کشتار جوجه‌های نر و اسارت، استثمار، آزار و کشتار مرغ‌ها پشتیبانی نمی‌کنم.
- وگان - یعنی کیف، کفش، کمربند، کت و مبلمان خانه‌ی من از پارچه‌ی نخی، کتان یا چرم مصنوعی درست شده‌اند و هیچ حیوانی برای آن‌ها شکنجه و کشته نشده است.
- وگان - یعنی بالش‌های من از پَر حیواناتی پر نشده‌اند که پرهای‌شان چند بار در سال و بدون بی‌حسی از بدن خون‌آلود آن‌ها کنده می‌شود.
- وگان - یعنی حاضر نیستم برای پیراهن یا کراوات ابریشم من، زندگی هزاران موجود که آزاری به من نرسانده‌اند به دیگ آب جوش ختم شود.
- وگان - یعنی لباس‌های پشمی نمی‌خرم که به احتمال زیاد برای آن‌ها، گوسفندها از سرما لرزیده‌اند یا قسمتی از گوشت بدن‌شان بدون بی‌حسی بریده شده است.
- وگان - یعنی محصولات آرایشی - بهداشتی را می‌خرم که روند تولیدشان با خشونت گرده نخورده است و حاضر نیستم برای لاک ناخن، ریمل و شامپوی من، صدها و هزاران خرگوش و موش، چند ماه شکنجه و سپس کشته شوند.
- وگان - یعنی با خرید بلیط، از اسارت و آزار حیوانات در سیرک‌ها، باغ وحش‌ها و برنامه‌های تفریحی که به حیوانات آزار می‌رسانند پشتیبانی نمی‌کنم.
- وگان - یعنی باور دارم هر حیوانی برای خودش وجود دارد و حق دارد یک زندگی طبیعی در نور طبیعی و هوای آزاد را تجربه کند، آزادانه حرکت کند و از بودن در کنار خانواده و دوستان خود لذت ببرد.
- وگان - یعنی با استثمار، خشونت، کشتار و بی‌عدالتی مخالفم و با تمام اشکال آن در هر جایی و در هر زمانی مبارزه می‌کنم.
- وگان - یعنی خود را جزء کوچکی از هستی می‌دانم که قرار است با بقیه هماهنگ شود و قرار نیست موجودات دیگر را برای زیاده‌خواهی خود به بردگی بکشاند.
- وگان - یعنی می‌دانم که کامل نیستم و هرگز کامل نخواهم بود. می‌دانم که بی‌آزار نیستم و هرگز کاملا بی‌آزار نخواهم بود، ولی تلاش می‌کنم تا حد امکان و تا جایی که در اختیار و توان من است کمتر و کمتر آزار برسانم.
- وگان - یعنی زیبا زندگی می‌کنم و اجازه می‌دهم دیگران هم زندگی کنند.
بن‌مایه: گیاه‌خوار شو (https://giahkharsho.com)

۵
از ۵
۷ مشارکت کننده