داستان کوتاه وام فوری پنج هزار دلاری

داستان کوتاه وام فوری پنج هزار دلاری

مردی شیک‌پوش داخل بانکی در منهتن نیویورک شد و یک بلیط از دستگاه گرفت. وقتی شماره‌اش از بلندگو اعلام شد بلند شد و پیش کارشناس بانک رفت و گفت که برای مدت دو هفته قصد سفر تجاری به اروپا را دارد و به همین دلیل به یک وام فوری به مبلغ ۵۰۰۰ دلار نیاز دارد.
کارشناس نگاهی به تیپ و لباس موجه مرد کرد و گفت که برای اعطای وام نیاز به قدری وثیقه و گارانتی دارد و مرد هم سریع دستش را کرد توی جیبش و کلید و مدارک ماشین فراری جدیدش را که دقیقا جلوی در بانک پارک کرده بود به کارشناس داد و رییس بانک هم پس از تطابق مشخصات مالک خودرو با وام مرد موافقت کرد آن هم فقط برای دو هفته. کارمند بانک هم سریع کلید ماشین گران‌قیمت را گرفت و ماشین را به پارکینگ بانک در طبقه‌ی پایین انتقال داد.
مرد بعد از دو هفته همان‌طور که قرار بود برگشت و ۵۰۰۰ دلار + ۱۵/۸۶ دلار کارمزد وام را پرداخت کرد. کارشناس رو به مرد کرد و از قول رییس بانک گفت: «از این‌که بانک ما را انتخاب کردید متشکریم.» و گفت: «ما چک کردیم و معلوم شد که شما یک مولتی میلیونر هستید. ولی فقط من یک سوال برایم باقی مانده که با این همه ثروت، چرا به خودتان زحمت دادید که ۵۰۰۰ دلار از ما وام بگیرید؟»
مسافر نگاهی به کارشناس بیچاره کرد و گفت: «تو فقط به من بگو کجای نیویورک می‌توانم ماشین ۲۵۰۰۰۰ دلاری را برای دو هفته با اطمینان خاطر و با فقط ۱۵/۸۶ دلار پارک کنم!»

 

نگاره: Vladislav Kochelaevskiy (dreamstime.com) - Pngimg.com
گردآوری: فرتورچین

۵
از ۵
۱۹ مشارکت کننده