داستان کوتاه ذهن باز

داستان کوتاه ذهن باز

در سال ۱۹۲۶، ادوین هربرت لند Edwin Herbert Land، پس از یک سال تحصیل در دانشگاه هاروارد، ترک تحصیل می‌کند تا خودش بر روی پولاریزاسیون نور تحقیق کند. دو سال بعد، او فیلتر پولاریزه‌ی‌ نور را اختراع و ثبت می‌کند. در سال ۱۹۳۷، لند شرکت پولاروید را تاسیس می‌کند و تولید محصولات مرتبط با نور و شیشه مانند عینک و دوربین را آغاز می‌کند.
در سال ۱۹۴۳، وقتی با خانواده‌اش برای تعصیلات به سفر رفته بودند، در حال عکس گرفتن از دختر سه ساله‌اش بود که دختر کوچکش می‌پرسد چرا نمی‌تواند عکس‌ها را همان موقع ببیند؟
آن روز، این سوال ساده و غیرعادی، موجب شکل‌گیری ایده‌ی دوربین فوری در ذهن لند می‌شود. لند موفق می‌شود در سال ۱۹۴۸، اولین دوربین پولاروید خود را به بازار عرضه کند. عکس گرفته شده با این دوربین‌ها، پس از ۶۰ ثانیه بر روی فیلم عکاسی ظاهر می‌شد.
او در سال ۱۹۶۳ موفق به تولید فیلم فوری می‌شود و پس از عرضه‌ی چندین مدل از دوربین‌های پولاروید، در سال ۱۹۷۷ دوربین کاملا خودکار با قابلیت چاپ فوری عکس گرفته شده در لحظه را ارائه می‌کند؛ محصولی که میلیون‌ها نسخه از آن به سراسر جهان عرضه شد و مردم برای خرید آن، پشت در فروشگاه‌ها صف می‌بستند.

 

نکته: ذهن باز و پاک یک کودک و فکر، دانش و خواست یک مرد موجب اختراع دوربین پولاروید شد.

 

نگاره: Bostonglobe.com
گردآوری: فرتورچین

۵
از ۵
۲۴ مشارکت کننده