داستان کوتاه خدایا چرا من

داستان کوتاه خدایا چرا من

آرتور اش قهرمان افسانه‌ای تنیس در سال ۱۹۸۳ تحت عمل جراحی قلب قرار گرفت. این قهرمان افسانه‌ای تنیس ویمبلدون به‌خاطر خون‎ آلوده‌ای که در جریان عمل جراحی دریافت کرد به بیماری ایدز مبتلا شد و در بستر مرگ افتاد. او از  سراسر دنیا نامه‌هایی از طرفدارانش دریافت کرد. یکی از طرفدارانش نوشته بود: «چرا خدا تو را برای چنین بیماری دردناکی انتخاب کرد؟»
آرتور در پاسخش نوشت: «در دنیا، ۵۰ میلیون کودک بازی تنیس را آغاز می‌کنند، ۵ میلیون نفر یاد می‌گیرند که چگونه تنیس بازی کنند، ۵۰۰ هزار نفر تنیس را در سطح حرفه‌ای یاد می‌گیرند، ۵۰ هزار نفر پا به مسابقات ‏می‌گذارند، ۵ هزار نفر سرشناس می‌شوند، ۵۰ نفر به مسابقات ویمبلدون راه پیدا می‌کنند، ۴ نفر به نیمه‌نهایی می‌رسند و ۲ نفر به فینال، و آن هنگام که جام قهرمانی را روی دستانم گرفته بودم هرگز نگفتم خدایا چرا من؟ و امروز هم که از این بیماری رنج می‌کشم هرگز نمی‌توانم بگویم خدایا چرا من؟»
آرتور اَش Arthur Robert Ashe, Jr، متولد ۱۰ ژوئیه ۱۹۴۳ و درگذشته در ۶ فوریه ۱۹۹۳، تنیس‌باز برجسته‌ی سیاه‌پوست آمریکایی بود. او در ریچموند ایالت ویرجینیا به‌دنیا آمد و رشد کرد. او در دوران بازی خود سه بار عنوان مسابقات بزرگ جهانی تنیس، مشهور به گرند اسلم را برد.

 

نگاره: Jerry Cooke (gettyimages.com)
گردآوری: فرتورچین

۵
از ۵
۲۲ مشارکت کننده