​​وب‌سایت شخصی فرتورچین

Forturchin Personal Website

لوگو فرتورچین

داستان کوتاه سرباز معلول

داستان کوتاه سرباز معلول

داستان درباره‌ی سربازی است که پس از جنگ ویتنام می‌خواست به خانه‌ی خود بازگردد. سرباز قبل از این‌که به خانه برسد، از نیویورک با پدر و مادرش تماس گرفت و گفت: «پدر و مادر عزیزم، جنگ تمام شده و من می‌خواهم به خانه بازگردم، ولی خواهشی از شما دارم. رفیقی دارم که می‌خواهم او را با خود به خانه بیاورم.» پدر و مادر او در پاسخ گفتند: «ما با کمال میل مشتاقیم که او را ببینیم.»
پسر ادامه داد: «ولی موضوعی است که باید در مورد او بدانید، او در جنگ به شدت آسیب دیده و در اثر برخورد با مین یک دست و یک پای خود را از دست داده است و جایی برای رفتن ندارد و من می‌خواهم که اجازه دهید او با ما زندگی کند.»
پدرش گفت: «پسر عزیزم، متاسفیم که این مشکل برای دوست تو به‌وجود آمده است. ما کمک می‌کنیم تا او جایی برای زندگی در شهر پیدا کند.» پسر گفت: «نه، من می‌خواهم که او در منزل ما زندگی کند.» آن‌ها در جواب گفتند: «نه، فردی با این شرایط موجب دردسر ما خواهد بود. ما فقط مسئول زندگی خودمان هستیم و اجازه نمی‌دهیم او آرامش زندگی ما را برهم بزند. بهتر است به خانه بازگردی و او را فراموش کنی.»
در این هنگام پسر با ناراحتی تلفن را قطع کرد و پدر و مادر او دیگر چیزی نشنیدند. چند روز بعد پلیس نیویورک به خانواده پسر اطلاع داد که فرزندشان در سانحه‌ی سقوط از یک ساختمان بلند جان باخته و آن‌ها مشکوک به خودکشی هستند. پدر و مادر آشفته و سراسیمه به طرف نیویورک پرواز کردند و برای شناسایی جسد پسرشان به پزشکی قانونی مراجعه کردند. با دیدن جسد، قلب پدر و مادر از حرکت ایستاد. پسر آن‌ها یک دست و پا داشت!
بن‌مایه: عصر ایران (https://www.asriran.com)

۵
از ۵
۱ مشارکت کننده