​​وب‌سایت شخصی فرتورچین

Forturchin Personal Website

لوگو فرتورچین

حقایق آزمایش روی حیوانات

حقایق آزمایش روی حیوانات

در حال حاضر میلیون‌ها موش، خرگوش، موش صحرایی، میمون، گربه، سگ و دیگر حیوانات در سرتاسر کشور در داخل قفس‌های آزمایشگاهی محبوس و زندانی هستند. آن‌ها غوطه‌ور در درد و ناامیدی زجر می‌کشند و در تنهایی خود با آرزوی آزادی می‌سوزند. در عوض تنها کاری که قادر به انجام آن می‌باشند این است که بنشینند و با ترس منتظر آزمایش وحشتناک و دردآور بعدی باشند. کمبودهای زیاد محیطی و استرس ناشی از شرایط زندگی در آزمایشگاه‌ها باعث ایجاد رفتارهای عصبی مانند دائما چرخیدن دور خود، غلت زدن بی‌رویه روی زمین، کندن موی بدن و حتی گاز گرفتن خود در حیوانات می‌شود. سرانجام بعد از تحمل زندگی پر از درد، تنهایی و پر استرس تقریبا تمام آن‌ها خواهند مرد. روش‌های بدون تست حیوانی زیادی وجود دارند که می‌توانند جایگزین تست روی حیوانات شوند. این روش‌ها نه تنها انسانی بلکه بالقوه ارزان‌تر و سریع‌تر هستند و مطابقت بیشتری با انسان دارند. در حالی که برخی از آزمایشات روی حیوانات امروزه قانونا الزامی می‌باشند اما اکثر آن‌ها چنین نیست. در حقیقت تعدادی از کشورها تست حیوانی را در یک سری از مصارف ممنوع اعلام کرده‌اند مانند ممنوعیت تست لوازم آرایشی در اتحادیه‌ی اروپا، هند، اسراییل، نیوزلند، نروژ و نقاط دیگر.
میلیون‌ها حیوان در تست‌ها و آزمایشات و تمرین‌ها زجر می‌کشند و می‌میرند. سالانه بیش از ۱۰۰ میلیون حیوان در آمریکا در تست‌های دردناک شیمیایی، دارویی، غذا و تست‌های آرایشی زجر می‌کشند و جان می‌دهند. همچنان که در آموزش‌های پزشکی و آزمایشاتی که از روی کنجکاوی در آزمایشگاه‌ها انجام می‌شود. حیوانات همچنین در آزمایشات زیست‌شناسی و کالبدشکافی در کلاس‌ها زجرکش می‌شوند. این در حالی‌ست که روش‌های مدرن (بدون زجر حیوانات) بارها نشان داده که ارزش آموزشی بیشتری دارد و وقت و سرمایه‌ی کمتری هدر می‌دهد. تعداد دقیقی از حیوانات در دسترس نیست چرا که موش‌ها و پرنده‌ها و حیوانات خونسرد که ۹۹ درصد حیوانات در آزمایشگاه‌ها را تشکیل می‌دهند حتی تحت حدالاقل پوشش از سمت رفاه حیواناتی‌ها نیستند و بنابراین اصلا شمرده نمی‌شوند. از تست‌های روی حیوانات می‌توان به مجبور کردن موش‌ها به تنفس گازهای سمی، خوراندن پستی ساید (عامل کشنده‌ی حشرات) به سگ‌ها و چکاندن مواد شیمیایی به چشم حساس خرگوش‌ها اشاره کرد. با این حال حتی اگر محصولی نشان دهد که به حیوانات صدمه می‌زند، باز هم اجازه دارد به بازار راه یابد! و یا برعکس فقط به‌خاطر این‌که محصولی روی حیوانات امن بوده تضمینی بر این‌که روی انسان‌ها هم امن باشد نیست.
پول مالیات‌دهنده‌ها و خیریه‌های سلامتی روی تست حیوانی سرمایه‌گذاری می‌شود. حیوانات همچنین در تست‌های سمی که قسمتی از برنامه‌های وسیع تست‌های تنظیمی می‌باشد استفاده می‌شوند که غالبا توسط پول مالیات‌دهنده‌ها اداره می‌شود. نمایندگی حفاظت محیط زیست، اداره‌ی غذا و دارو، برنامه‌های رسمی داروهای سمی و حوزه‌ی کشاورزی آمریکا تنها چند نهاد از چندین نمایندگی حکومتی هستند که حیوانات را در معرض تست‌های وحشتناک قرار می‌دهند. حکومت فدرال و بسیاری از خیریه‌های سلامتی مبلغ زیادی از پول مالیات‌دهندگان و اهداکنندگان را صرف آزمایشات حیوانی در دانشگاه‌ها و آزمایشات خصوصی می‌کنند به‌جای این‌که از روش‌های جایگزین تست حیوانی مانند این ویترو (in vitro)، اپیدرمولوجیکال و باقی روش‌ها حمایت کنند که بالقوه می‌توانند به نفع انسان باشند.
شما چه کاری می‌توانید بکنید؟
هر کدام از ما می‌تواند جلوی درد و مرگ حیوانات را بگیرد. با خریدن محصولات بدون خشونت و اهدا کردن تنها به خیریه‌هایی که تست حیوانی را حمایت نمی‌کنند. با درخواست جایگزین کالبدشکافی حیوانات، با خواستار فوری اجرای تست‌های غیرحیوانی موثر و انسانی توسط نمایندگی‌های دولت و شرکت‌های وابسته و با تماس با دانشگاه خود و خواستار توقف آزمایش روی حیوانات.
ترجمه: پرستو بدیعی
منبع:
https://www.peta.org/issues/animals-used-for-experimentation/animal-testing-101
بن‌مایه: آواز زمین (http://avazezamin.ir)

۵
از ۵
۵ مشارکت کننده