​​وب‌سایت شخصی فرتورچین

Forturchin Personal Website

لوگو فرتورچین

چرا لوازم آرایشی روی حیوانات آزمایش می‌شوند؟

چرا لوازم آرایشی روی حیوانات آزمایش می‌شوند؟

قبل از پرداختن به این مسئله که چرا زنان هنگام خرید بهتر است که محصولات زیبایی وگان و به دور از ظلم را انتخاب کنند، بهتر است بگوییم: بیان دلیلش کمی مشکل است. بسیاری از مردم در مورد آزمایش محصولات روی حیوانات چیزی نمی‌دانند و تصورشان این است که نهایتا بیشتر از یک رنگ‌آمیزی روی ناخن شامپانزه یا حمام شدن چند موش با شامپوی تازه تولید شده نیست اما حقیقت این است که آزمایش روی حیوانات موضوعی بسیار دلهره‌آور برای بحث است.
اما صرف نظر از عوارض عاطفی آن، مأموریت ما در برند وگان اکسولوژی، کمک به اطلاع‌رسانی و توانمندسازی مصرف کنندگان است. ما معتقدیم همه زنان باید بدانند در پشت صحنه صنعت لوازم آرایشی چه می‌گذرد، و چرا ما برای همیشه متعهد به خدمت به جهان به وسیله تولید لوازم آرایشی وگان و به دور از خشونت هستیم.
خوب، اجازه دهید کمی به این موضوع برسیم!
اگر چه شرکت‌های لوازم آرایشی می‌توانند محصولات خود را بر روی هر تعداد حیوانات که بخواهند آزمایش کنند، برای اهداف بحث، یک موضوع (حیوان آزمایشگاهی) بسیار رایج را انتخاب می‌کنیم: خرگوش‌ها
چرا لوازم آرایشی روی حیوانات آزمایش می‌شوند؟
۱. به دلیل شیمیایی بودن (مواد شیمیایی آزمایشگاهی)
تست فرمول لوازم آرایشی روی خرگوش‌های بی‌گناه هنوز هم قانونی است و به طور گسترده‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد. دلیل این که خرگوش‌ها، قربانی این تست‌ها می‌شوند این است که مواد شیمیایی، مصنوعی و سموم خشن که معمولا در فرمولاسیون‌های زیبایی مورد استفاده قرار می‌گیرند باید آزمایش شوند تا بتوانند برای استفاده انسانی مورد استفاده قرار گیرند. این تحت نظارت دولت نیست، چرا که  شرکت‌های تولید کننده لوازم آرایشی و بهداشتی به دلیل عوارض محصولات‌شان روی مشتری، ترجیح می‌دهند دچار مشکلات قانونی نشوند. اما صرف نظر از انگیزه‌ی آزمایش تست حیوانات، در طی این تمرین خرگوش‌ها به شدت در معرض رنج و ظلم قرار می‌گیرند.
حقیقت این است که آزمایشگاه‌ها فقط کمی رژ لب و یا حجم دهنده به لب‌های خرگوش نمی‌زنند، و به ناخن‌های‌شان لاک زده نمی‌شود و یا این‌که موهای آنها اصلاح نمی‌شود، آنها زندگی ایزوله و دلهره‌آوری را تجربه می‌کنند که همه‌اش تزریق‌های شیمیایی بدون وقفه و درد در برابر درد می‌باشد. متأسفانه، چشم و معده آن‌ها به‌طور مرتب با سنتتیک و سموم پمپ می‌شود تا شرکت‌های لوازم آرایشی بتوانند سطح رنج و عوارض جانبی محصولات‌شان را اندازه‌گیری کنند و این‌که چگونه این مواد شیمیایی ممکن است پس از استفاده توسط انسان حساسیت‌زا باشند. فکر کردن به این‌که این مخلوقات بی‌گناه و زیبا در قفس‌های آزمایشگاهی با شکنجه مستمر زندگی می‌کنند و می‌میرند، بسیار ناراحت کننده است.
۲. تولید محصولات جدید توسط شرکت‌های تولیدکننده لوازم آرایشی
یکی از دلایل اصلی آزمایش روی حیوانات این است که شرکت‌های لوازم آرایشی می‌خواهند محصولات جدید با مواد شیمیایی تازه طراحی شده را به طور مداوم تلفیق کنند و تا زمانی که این مواد شیمیایی به‌صورت مصنوعی در آزمایشگاه‌ها تولید می‌شوند، تاثیر آن‌ها بر روی انسان (یا هر گونه نمونه‌ی ارگانیزم برای آن ماده) تا حد زیادی ناشناخته است و بنابراین باید آزمایش شوند. اما یک نکته کلیدی که باید در نظر داشت این است که یکی از دلایل اصلی آزمایش روی حیوانات، این است که این مواد شیمیایی ارگانیک نیستند. آنها اساسا فرمول شیمیایی با نام تجاری جدید و این نکته که در کوتاه‌مدت و بلندمدت تاثیرشان روی انسان‌ها افشا نمی‌شود، هستند.
۳. طبیعی نبودن
حقیقت این است که اگر شرکت‌ها متعهد به ترکیبات طبیعی و فرمول‌های مبتنی بر زمین باشند، آزمایش‌های حیوانی لازم و ضروری نخواهد بود. این به این علت است که ما از قبل می‌دانیم که طبیعت برای ما مواد طبیعی و به دور از خصم دارد که می‌توان با خیال راحت برای پوست از آنها استفاده کرد.
در اکسولوژی، ما متعهد به ارائه همه‌ی لوازم آرایشی طبیعی، ارگانیک، گیاهی و به دور از ظلم هستیم. آزار رساندن به حیوانات، احترام به آنها نیست. هدف ما این است رفاه حیوانات را بیشتر کنیم و آگاهی از لوازم آرایشی وگان و صلح‌جویانه را بالا ببریم. ما زیبایی و بی‌گناهی پادشاهی حیوانات را گرامی می‌داریم و هرگز نمی‌خواهیم به آن آسیب برسانیم، خصوصا زمانی که این عمل ناشی از مواد شیمیایی مصنوعی است که می‌تواند سلامت ما را از ابتدا به خطر بیندازد. این مأموریت ما در اکسیولوژی از روز اول بوده و ما ۱۰۰ درصد متعهد به این هستیم.
هنگامی که از مواد آرایشی وگان و بدون ظلم حمایت می‌کنید، شما در برابر ظلم و ستم و مجازات حیوانات مقاومت می‌کنید. ما افتخار می‌کنیم که به خانم‌ها لوازم آرایش بدون ظلم و خشم را ارائه دهیم که به زنان اجازه می‌دهد تا یک تصمیم‌گیری‌های آگاهانه داشته باشند. با حمایت از مارک‌های آرایشی وگان مانند اکسولوژی، زنان هم‌زمان علاوه برا این‌که ظاهر آراسته‌ای خواهند داشت، حس خوب رأی دادن به آزادی حیوانات را تجربه می‌کنند.
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد زیبایی بدون خرگوشها و شرکت‌های تولید کننده لوازم آرایشی وگان و دانستن اینکه محصول تولید شده آیا بر روی حیوانات تست می‌شود یا خیر؟! می‌توانید سایت Peta.org را چک کنید.
ترجمه: نداکائیدانی
منبع:
https://axiologybeauty.com/blogs/our-blog/53155205-why-is-makeup-tested-on-animals
بن‌مایه: مجموعه‌ی گیاه‌خواری وگ (http://iranveg.ir)

۵
از ۵
۷ مشارکت کننده