صنعت گوشت در آرزوی مرگ است... بیایید آرزویش را برآورده کنیم!

صنعت گوشت در آرزوی مرگ است... بیایید آرزویش را برآورده کنیم!

کنگره جهانی گیاهخواری - ۱۹۹۶
دکتر Alex Hershaft، رئیس FARM (جریان اصلاحات حیوانات صنعتی) و بنیان گذار The Great American Meatout
برخاستن مجتمع‌های صنعتی گوشت
در دهه‌ی ۵۰، ژنرال Dwight Eisenhower، به آمریکا در مورد نفوذ سیاسی در حال برخاستن و نتایج شگرف مخرب مجتمع‌های صنعتی نظامی هشدار داد. هشدار وی درست از آب درآمد: مجتمع‌های صنعتی نظامی نسبت‌ها را کاملا تحت تاثیر قرار داد و اقتصاد ملی‌مان را تخریب کرد. عده‌ی زیادی از جمله ده‌ها هزار تن از جوانان آمریکایی را به کام مرگ فرستاد. با یک ابر قارچ مانند هسته‌ای تقریبا زندگی را از زمین محو کرد. ۴۰ سال طول کشید تا مردم آمریکا به طور کامل متوجه این خطر وحشتناک موجود شدند و شروع به نابودی این دیو کردند. دیوی که خودشان به خلق‌اش کمک کرده بودند.
در دهه‌ی ۷۰، رهبران جریان گیاهخواری به آمریکا در مورد یک تهدید ملی مهیب‌تر هشدار دادند: مجتمع‌های تجاری گوشت.
مانند مورد پیشین، مجتمع‌های تجاری گوشت با کشتار موجودات زنده و نابود کردن طبیعت طمع انسان را ارضا می‌کند. اما، بر خلاف این مورد پیشین، مجتمع‌های صنعتی گوشت منتظر جنگ‌ها یا سایر شکست‌های دیپلماتیک نمی‌شوند. در حالی که منابع غلات را مصرف می‌کنند، از کمک‌های دولتی بهره می‌برند، به اعمال تبلیغاتی فریب‌آمیز متوسل می‌شوند، از بی‌واکنشی مصرف‌کنندگان سوء استفاده می‌کنند، باز هم در هر ثانیه از هر روز از هر سال، همچنان به ماموریت مرگبارش ادامه می‌دهد، حتی همین حالا که ما صحبت می‌کنیم.
هر ساله، مجتمع‌های صنعتی گوشت در حدود ۹ میلیون گاو، خوک، بوقلمون، مرغ و سایر حیوانات دارای احساس را برای مصرف انسان آزار داده و کشتار می‌کنند.
هر ساله، در حدود ۱/۵ میلیون تن از این مصرف‌کنندگان بر اثر نارسایی قلبی، سرطان، سکته و سایر بیماری‌های قلبی که بطور قاطع با مصرف این حیوانات در ارتباط است می‌میرند.
هر ساله، میلیون‌ها حیوان دیگر آزار دیده و قربانی می‌شوند تا شاید "قرصی معجزه‌آسا" یافت شود که این بیماری‌های کاملا خودساخته را درمان کند.
هر ساله، مجتمع‌های تجاری گوشت چندین تن غلات را به هدر می‌دهد که باید صرف سیر کردن میلیون‌ها انسان گرسنه در جهان می‌شد. خاک زراعی، آب‌های زیرزمینی و سایر منابع تولید غذای حیاتی تجدیدناپذیر را تحلیل می‌برد. زمین و آب را با آفت‌کش‌ها، کودها و سایر مواد شیمیایی مسموم می‌کند. حیات وحش را لت و پار می‌کند، جنگل‌ها و سایر زیستگاه‌های طبیعی را محو می‌کند.
سقوط مجتمع‌های تجاری گوشت
و حالا خبر خوشی که برای اولین بار این‌جا، در این رویداد تاریخی، می‌شنوید. سال ۱۹۹۶ به عنوان سرآغاز پایان مجتمع‌های صنعتی گوشت آمریکا در تاریخ خواهد ماند. پس از ۴ دهه رشد یکنواخت، تولید گوشت امسال تحلیل رفته و سقوطی طولانی را آغاز کرده. این دلایل اجتناب‌ناپذیر و بازگشت‌ناپذیر هستن:
۱. به دلیل بالا رفتن قدرت خرید کشورهای در حال توسعه، ذخایر غلات جهان به کمترین میزان خود در تاریخ مدرن رسیده است و در نتیجه قیمت‌ها به بالاترین میزان رسیده.
۲. کوشش برای متناسب کردن بودجه فدرالی کمک‌های مالی دولت را محدود کرده.
۳. پذیرش عمومی رژیم عاری از گوشت به سطحی بی‌سابقه رسیده. تامین کنندگان بزرگ خوراک مانند Conagra، Green Giant، Denny's and Subway در این بازار در حال رقابت‌اند.
۴. تبلیغات غذاهای مبتنی بر گیاهان از جانب گروه‌های هوادار سلامتی شناخته شده و اذعان دولت به ناتوانی در تضمین کردن سلامت محصولات گوشتی به گسترش بیشتر این بازار کمک کرده.
در کمال شگفتی، بر خلاف مورد قبلی، مجتمع‌های تجاری گوشت گویا در آرزوی نابودی هستند، طوری که خود در نیستی و نابودی خود همراهی می‌کنند. دیگر چگونه می‌توان این رفتار عجیب را توجیه کرد:
۱. به رغم پیش‌بینی با سابقه‌ی کمبود غلات، این صنعت تا پیش از امسال هیچ اقدامی برای کاهش تولید نکرده بود که موجب به هم خوردگی گسترده اقتصادی شد.
۲. به رغم اهمیت حیاتی چراگاه‌ها برای صنعت دامداری، این صنعت دولت فدرالی را وادار کرده ورودیه را کاهش دهد و نابودی این زمین‌ها را تسریع کرده.
۳. به رغم وابستگی حیاتی‌اش بر تولیدکنندگانی که این حیوانات را پرورش می‌دهند و ریسک‌ها را در دست می‌گرند، این صنعت موقعیت اقتصادی آنها را توجیه‌ناپذیر ساخته.
۴. به رغم کمبود شدید آب و آلودگی هوا ناشی از پرورشگاه‌های خوک، صنعت خوک وسعت خود را به قدری افزایش داده که در بسیاری از ایال‌تها با محدودیت‌های جدی مواجه شده‌اند.
۵. گرچه حشرات و پاتوژن‌ها در نبرد با آفت‌کش‌ها و آنتی‌بیوتیک‌های جدید برنده هستند، باز هم این صنعت به طور فزایند‌ه‌ای از هر دو استفاده می‌کند.
۶. به رغم کاهش ۲۵ درصدی در فروش، ۲۰ سال طول کشید تا صنعت گوشت گاو متوجه شده و برای رفع مشکل کلسترول اقدام کند.
۷. به رغم این که ۴۰ درصد مرغ‌های سوپرمارکت‌ها حاوی مقادری زیادی از سطح سالمونلا بودند که میلیون‌ها تن را بیمار و هزاران تن را می‌کشد، صنعت گوشت با برنامه نظارتی سالمونلا USDA مخالفت کرد.
۸. گرچه همکاری نکردن در مورد جنون گاوی تقریبا صنعت گوشت گاو بریتانیا را خراب کرد، صنعت گوشت گاو آمریکا در حال اجرای دقیق مجدد همان روند است.
۹. و حالا که پای بریتانیا به میان آمده، دادگاه McLibel به یکی معضلات و فاجعه‌های عمومی بزرگ برای یکی از بزرگ‌ترین تامین‌کنندگان حیوانات مرده تبدیل شده.
۱۰. گرچه ۹۳ درصد از مصرف‌کنندگان آمریکایی مخالف رنج حیوانات صنعتی هستند، صنعت گوشت ایالات متحده قانون‌گذاران ۲۸ ایالت را تحت فشار گذاشت تا حیوانات صنعتی را از مقررات ضد خشونت مستثنی اعلام کنند.
۱۱. و به رغم کاهش ۷۰ درصدی در فروش ناشی از رفتارهای نامعقول و غیر انسانی، صنعت گوشت گوساله ترجیح می‌دهد نابود شود ولی آن جعبه‌های لعنتی نگهداری گوساله را ممنوع نکند.
حال به نظر شما صنعت گوشت واقعا در آرزوی نابودی نیست؟
از تک تک شما به عنوان انسان‌هایی با مسئولیت و فعالینی دلسوز که امشب اینجا حضور دارید می‌خواهم که حمایت همه‌جانبه‌ی خود را شامل حال صنعت گوشت گردانید... و کمکش کنید به آرزویی که دارد برسد... نابودی...
راه‌هایی که می‌توانید کمک کنید:
- از طریق نامه با سردبیران و مجریان میزگردها تماس بگیرید و در مورد اینکه رژیم مبتنی بر گیاهان چگونه به سلامت فرد کمک می‌کند، هزینه‌های درمانی را کاهش می‌دهد، محیط پاکی را حفظ می‌کند و رنج حیوانات را از بین می‌برد به آنها اطلاع دهید.
- پیغام خود را از طریق تی‌شرت، کیف، دکمه و غیره پخش کنید.
- تولیدکنندگان، سوپرمارکتها، رستوران‌ها، هتل‌ها، خطوط هواپیمایی و سایر سازمان‌هایی را که با رژیم مبتنی بر گیاهان همراهی می‌کنند تشویق کنید. گزینه‌های غذایی مبتنی بر گیاهان را به مدرسه فرزندان‌تان و کافه تریا محل کارتان معرفی کنید.
- در کمپین‌هایی که رژیم مبتنی بر گیاهان را ترویج می‌کنند شرکت کنید مانند The American Meatout، World Vegetarian Day و world Farm Animal Day.
- در کنفرانس‌های گیاه‌خواری و حقوق حیوانات شرکت کنید و شانس‌های متناسب‌تر با خبر شوید.
و فراتر از همه:
هرگز تسلیم نشوید! هرگز تسلیم نشوید! هرگز تسلیم نشوید!
منبع: http://www.euroveg.eu
بن‌مایه: وگن کایند (http://vegankind.ir)

۵
از ۵
۶ مشارکت کننده