​​وب‌سایت شخصی فرتورچین

Forturchin Personal Website

لوگو فرتورچین

وقتی گنجشک‌ها کباب می‌شوند!

وقتی گنجشک‌ها کباب می‌شوند!

برای یک وعده کباب گنجشک، چند تا از این پرندگان کوچک و دوست‌داشتنی باید سلاخی شوند!؟
اگر سری به دزفول زده باشید حتماً در گوشه و کنار این شهر افرادی را دید‌ه‌اید که در حال خوردن یا سفارش کباب‌های مخصوصی هستند! شاید در نگاه اول از دیدن ظاهر عجیب این گوشت‌های کبابی متعجب شوید، اما وقتی کمی نزدیک‌تر بروید و با دقت به گوشت‌های به سیخ کشیده شده نگاهی بیندازید، متوجه می‌شوید این گوشت کبابی گوشت گنجشک است و حتی بعضی وقت‌ها مشتری‌ها برای خوردن گوشت کبابی گنجشک یا آبگوشت گنجشک صف می‌کشند!!
در دزفول شکارچیان، گنجشک‌ها را بعد از اینکه به دام می‌اندازند، ذبح می‌کنند و گوشت آن را به صورت مختلف مورد استفاده قرار می‌دهند. در این میان عده‌ای گوشت گنجشک‌ها را به همان صورت بدون سر می‌فروشند، عده ای بعد از کندن بال و پر، آن را به سیخ می‌کشند و کباب می‌کنند و عده‌ای‌ هم در انواع و اقسام خورشت‌ها یا آبگوشت‌ها از گوشت گنجشک استفاده می‌‌کنند. در واقع کسانی که به شکار گنجشک‌ها می‌روند، صیاد هستند مثل ماهیگیرها. آنها به بیابان‌های اطراف یا زمین‌های زارعی و باغات می‌روند. جایی که می‌توانند به گنجشک‌های زیادی دست پیدا کنند. بعد یک تور بزرگ که به رنگ خاک است را روی زمین پهن می‌کنند. صیادان روی تورها خاک می‌ریزند و روی خاک هم دانه می‌پاشند. در این فاصله گنجشک‌های بخت‌برگشته هم به هوای دانه به دام می‌افتند و شکارچی‌ها در این زمان که گنجشک‌های زیادی روی تور نشسته‌اند، طناب آن را به یک باره می‌کشند. آنها دیگر راه فراری ندارند و تقلایشان برای فرار بی‌فایده است. معمولا صیادان همان جا گنجشک‌ها را به صورت گروهی طوری که در دستان صیاد جا بگیرند، از تور درمی‌آورند و داخل کیسه می‌اندازند و پس از آن نوبت به گروهی دیگر می‌رسد. بد نیست بدانید برخی از صیادان با توجه به شرایط و موقعیتی که دارند روزانه بین پانصد تا هزار گنجشک شکار می‌کنند.
معمولا یکی از موارد مصرف گنجشک‌ها که طرفداران پروپاقرصی هم دارد، طبخ گنجشک به صورت کبابی و به سیخ کشیده است. فروشنده‌ها در هر سیخ ۱۰ تا ۱۲ گنجشک را به سیخ می‌کشند و البته عده‌ای هم هستند که گوشت گنجشک را به صورت پاک شده خریداری می‌کنند و از گوشت آن در خورشت یا آبگوشت استفاده می‌کنند.
به اعتقاد اهالی گنجشک طبع گرمی دارد و مردم از گوشت آن در زمستان‌ها بیشتر استفاده می‌کنند. اما این دلیل نمی‌شود که در تابستان گوشت گنجشک توسط آنها سرو نشود! این پرنده کوچک بیشتر مورد علاقه‌ی آقایان است تا خانم‌هایی که روح لطیفی دارند!
***
طبق مطالعات انجام گرفته در ارتباط با زیست‌سنجی گنجشک معمولی در شهرستان دزفول در استان خوزستان، اختلاف معنی‌داری در برخی از متغیرهای کمی مربوط به بیومتری این گونه، از جمله طول بدن و وزن بدن، در مقایسه با مناطق دیگر مشاهده شده است که این می‌تواند به دلیل مصرف غذایی بیش از حد گنجشک در جوامع انسانی شهرستان دزفول باشد. پرندگانی نظیر گنجشک به دلیل قدرت سازگاری زیاد، دامنه بردباری وسیع و تنوع رژیم غذایی دارای پراکنش وسیعی می‌باشند و در مناطق مسکونی، زمین‌های زراعتی، باغ‌ها و عموما در جوار محل زندگی انسان‌ها به سر می‌برند.
شهرستان دزفول با داشتن آب و هوا و پوشش گیاهی مناسب، شرایط مناسبی برای رشد کافی این پرنده دارا می‌باشد؛ بنابراین تنها موردی که می‌تواند کاهش جثه این پرنده را در پی داشته باشد، شکار بیش از حد است. شکار این پرنده در دزفول توسط صیادان و مردم محلی به حدی زیاد است که پرندگان صید شده به شهرستان‌های مجاور نیز توزیع می‌شود. نتایج تحقیقات حاکی از آن است که شکار و فشار صیادی بی‌رویه در دزفول منجر به کاهش جثه گونه گنجشک شده است و ادامه این روند در طولانی مدت، منجر به کاهش جمعیت این پرنده خواهد شد.
برگرفته از: خبرآنلاین و  خبرگزاری مستقل محیط زیست ایران
بن‌مایه: وگن کایند (http://vegankind.ir)

۵
از ۵
۳ مشارکت کننده